X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

iotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali turniej World Tour w siatkówce plażowej w Soczi, pokonując w finale Katarczyków Cherifa Younousse'ea i Ahmeda Tijana 2:1 (17:21, 23:21, 15:10).

To ich trzeci triumf w zawodach tego cyklu i pierwsze od prawie trzech lat podium.Finał przyniósł wiele emocji - w drugim secie Polacy obronili dwie piłki meczowe.

Zmagający się często w ostatnich latach z kłopotami zdrowotnymi Kantor i Łosiak długo czekali na ponowny sukces w rywalizacji międzynarodowej. Od ich poprzedniego podium w zawodach WT minęły prawie trzy lata. W drugie połowie sierpnia 2018 roku w Hamburgu wywalczyli trzecie miejsce w zawodach finałowych tego cyklu.

Najlepsi byli zaś poprzednio na początku lipca 2018 roku w Warszawie. Potem bardzo często plany krzyżowały im kontuzje, czego efektem był spadek na światowej liście oraz trudna sytuacja w rankingu olimpijskim. Za sprawą punktów wywalczonych w Soczi biało-czerwoni wykonali bardzo ważny krok w kierunku zapewnienia sobie przepustki na igrzyska w Tokio.

W czołowej "trójce" zmagań w cyklu WT znaleźli się po raz 15. W dorobku mają trzy zwycięstwa, a na drugim i trzecim miejscu byli po sześć razy.