X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

S

iatkarki Grupy Azoty Chemika Police wygrały dwa pierwsze finałowe mecze z PGE Rysicami Rzeszów, dzięki czemu w piątkowy wieczór stanęły przed szansą przypieczętowania mistrzostwa Polski.

Wprawdzie lepiej zaczęły rywalki, bo podopieczne Stepnhane'a Antigi wygrały pierwszego seta, ale kolejne partie należały już do gospodyń, które wygrały 3:1 i wygrały rozgrywki w Tauron Lidze w sezonie 2023/2024.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej Tauron Ligi i w ćwierćfinale trafiły na siódme w stawce zawodniczki UNI Opole.

Faworytki nie zawiodły i kwestię awansu rozstrzygnęły po dwóch spotkaniach - pierwsze wygrały po tie-breaku, w drugim nie pozwoliły już rywalkom na ugranie choćby jednego seta.

MVP meczu został / a Elizabet Inneh-Varga ( 23 pkt.) ,w meczu o pierwsze miejsce Tauron Ligi, pomiędzy   Grupy Azoty Chemika Police  vs   PGE Rysice Rzeszów   3 : 1

Wynik meczu

Grupy Azoty Chemika Police vs PGE Rysice Rzeszów   3 : 1   ( 20:25, 25:18, 25:16, 25:23 )

Stan rywalizacji do trzech wygranych meczów : ( 3 : 0 ) dla Grupy Azoty Chemika Police finał .

Grupy Azoty Chemika Police : Inneh-Varga 23, Kowalewska 4, Korneluk 11, Wasilewska 1, Fedusio 3, Mędrzyk 2, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Jagła (libero), Sahin 13, Łukasik 12, Pierzchała 4.

PGE Rysice Rzeszów : Centka 6, Wenerska, Orvosova 14, Coneo 23, Kalandadze 18, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Obiała 3, Makarowska-Kulej, Kowalska 1.

Wicemistrz Polski sezon 2023 / 2024 , trener PGE Rysic Stephane Antiga ze srebrnym medalem.

Wicemistrz Polski sezon 2023 / 2024. PGE Rysice na podium, ze srebrnymi medalami.

Wicemistrz Polski sezon 2023 / 2024. Minister Sportu, Sławomir Nitras, wręcza puchar kapitan PGE Rysic , Aleksandrze Szczygłowskiej.

Mistrz Polski sezon 2023 / 2024. Grupa Azoty Chemik Police na podium ze złotymi medalami.

Trener Chemika Police Marco Fenolio i drugi trener Radosław Wodziński.

Mistrz Polski 2023 / 2024, kapitan drużyny Martyna Grajber-Nowakowska i Iga Wasilewska, Martyna Kowalewska.

Kapitan drużyny Chemika Police , odbiera puchar za mistrzostwo Polski.

Żródło : Informacja własna , Redaktor artykułu : Jacek Kool