Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

P

rojekt Warszawa po trzech latach wraca na podium siatkarskiej PlusLigi. Drużyna ze stolicy na Torwarze po raz drugi pokonała w trzech setach Asseco Resovię i przypieczętowała trzeci w historii klubu medal.

W pierwszych dwóch setach goście mieli sporą szansę na wygraną, dopiero trzeci był rozgrywany pod dyktando Projektu. Tym samym drużyna ze stolicy zapewniła sobie również start w najbliższej edycji Ligi Mistrzów.

Po dwóch chudych latach w tym sezonie Projekt w końcu ma co świętować. Najpierw warszawianie sięgnęli po Puchar Challenge, teraz zdobywają medal PlusLigi.

astrzębski Węgiel siatkarskim mistrzem Polski. W decydującym meczu finałowej rywalizacji PlusLigi obrońcy tytułu pokonali przed własną publicznością Aluron CMC Wartę Zawiercie.

Tym razem jastrzębianie oddali rywalom tylko jednego seta. Po raz kolejny w tym sezonie w finale błysnął Norbert Huber, środkowy Jastrzębskiego Węgla, który został najlepiej blokującym zawodnikiem ligi. To czwarty tytuł mistrzowski w historii jego klubu. Dla zawiercian srebro to i tak najlepszy wynik w historii.

Ostatnie lata to złoty czas w historii Jastrzębskiego Węgla. Od 2021 roku występują w każdym kolejnym finale PlusLigi. Wygrywają go

S

ir Susa Vim Perugia wygrała mecz finałowy numer cztery włoskiej Serie A z Mint Vero Volley 3:1. Tym samym podopieczni trenera Lorenzettiego zostali nowymi mistrzami Włoch.

Niesamowite spotkanie rozegrał Wilfredo Leon, który w całym meczu zdobył w sumie 25 punktów. Zacięta była w tym sezonie walka o siatkarskie mistrzostwo Włoch.

Po długim i wymęczającym sezonie Sir Susa Vim Perugia w składzie z Kamilem Semeniukiem i Wilfredo Leonem awansowała z drugiego miejsca do fazy play-off. Wtedy jeszcze nikt w klubie głośno nie mówił o możliwości sięgnięcia po mistrzostwo.