X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

Z

akończył się sezon PlusLigi siatkarzy, którego ostatnim akcentem był mecz decydujący o brązowym medalu. W Bełchatowie miejscowa Skra uległa Vervie Warszawa 0:3 (20:25, 20:25, 22:25).

To oznacza, że triumfatorzy zapewnili sobie nie tylko trzecie miejsce w lidze, ale i prawo gry w przyszłym sezonie w najważniejszych europejskich rozgrywkach klubowych – Lidze Mistrzów. Pokonany zostaje niemal z niczym, bo trudno – biorąc pod uwagę ambicje klubu z Bełchatowa – za wielkie wyzwanie uznać start w Pucharze Challenge.

W rywalizacji w tej parze własna hala nie miała do tej pory znaczenia, w pierwszym meczu w Bełchatowie triumfowali 3:2 warszawianie, ale kilka dni później u siebie ulegli 1:3 i to oznaczało konieczność rozegrania decydującej potyczki w bełchatowskiej hali.

– W ostatnim spotkaniu wygra ten, kto lepiej opanuje nerwy – przewidywał Igor Grobelny, przyjmujący Vervy. - Musimy poprawić zagrywkę, bo to ona najbardziej zawiodła w Warszawie. Bardzo chcemy zawiesić na szyi brązowe krążki. Wierzę, że wrócimy do Warszawy jako medaliści mistrzostw Polski.

Z biletami do gry w Lidze Mistrzów w kieszeni – podkreślał Grobelny, przypominając o podwójnej stawce zmagań Skry z Vervą. Problemem mogły być jeszcze kontuzje, ale te ostatnio raczej okazywały się zmorą Skry. Przed ostatnim meczem sezonu także Verva poniosła straty. Musiała sobie radzić bez Jana Króla. Atakujący warszawian już w Bełchatowie na ostatnim treningu przed starciem o brąz nabawił się kontuzji mięśni brzucha. Nie był to poważny uraz, ale wykluczający zawodnika z gry.

Verva zaskoczyła miejscowych agresywnym podejściem do gry, choć w sumienie nie powinno to stanowić niespodzianki, jeśli wziąć pod uwagę o co toczyła się walka.

Skra nie potrafiła nadawać tonu walce, poddała się rytmowi regularniejszych rywali warszawski zespół po godzinie prowadził 2:0, grając w przekonujący sposób i nie popełniając tylu błędów, co bełchatowianie.

W pierwszych dwóch partiach goście zapewniali sobie szybko solidną zaliczkę punktową i kontrolowali to, co się działo na bosku. Drugi set od początku toczył się pod dyktando Vervy, która prowadziła 6:1, 9:3, 11:4. W grze bełchatowian wciąż nie było widać zęba i ognia.

Nic dziwnego, że zdegustowany trener gospodarzy Michał Gogol zwracał uwagę swoim graczom na przerwie: „Jesteśmy pasywni w najważniejszym meczu sezonu, a oni pokazują o wiele więcej determinacji”.

MVP meczu został / a Bartosz Kwolek ( VERVA Warszawa Orlen Paliwa )

Niewiele to zmieniło, nadal przewaga gości wynosiła ok 6 pkt, zmniejszona na chwilę dzięki lepszej zagrywce Skry. Generalnie w grze Skry nic się nie zazębiało, a Verva robiła swoje, imponując szczególnie grą kontrą i skutecznością środkowych.

W trzecim secie nie było już wysokiej przewagi, wreszcie obejrzeliśmy bardziej wyrównaną walkę, z o niebo lepiej zagrywającą Skrą, dzięki czemu wyszła ona po asie Milada Ebadipoura na prowadzenie 15:14.

Verva znowu wykorzystywała kontrę i ponownie była w przodzie (20:19). Po ataku Bartosza Kwolka goście odskoczyli na 23:21. Za chwilę „Kwolo” posłał asa przy piłce meczowej, trafiając bombą Mikołaja Sawickiego, i zasłużenie został MVP spotkania.

Wynik meczu

PGE Skra Bełchatów vs VERVA Warszawa ORLEN Paliwa  3 : 0   ( 20:25, 20:25, 22:25 )

Stan rywalizacji do dwóch wygranych meczów : ( 2 : 1 ) dla VERVA Warszawa ORLEN Paliwa Brązowy medal 2020 / 2021 !

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa : Milad Ebadipour, Norbert Huber, Dusan Petković, Mikołaj Sawicki, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz oraz Kacper Piechocki (libero) oraz Bartosz Filipiak, Mateusz Bieniek, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek.

PGE Skra Bełchatów : Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Igor Grobelny, Andrzej Wrona, Angel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek oraz Damian Wojtaszek (libero) oraz Artur Szalpuk.