X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

R

eprezentacja Polski juniorek przegrała z rówieśniczkami z Japonii 1:3 (20:25, 26:24, 21:25, 19:25) w meczu grupy F mistrzostw świata juniorek w meksykańskim Aguascalientes. Była to druga porażka Biało-Czerwonych, które zajęły trzecie miejsce w grupie i zagrają o miejsca 5-8.

Pierwszego seta pewnie wygrały Japonki. Prowadziły m.in. 8:6, 16:12 i 21:17. Polski zespół popełnił dużo błędów. Druga partia początkowo układała się tak jak pierwsza. Było 8:6, 14:9 i 21:18 dla rywalek.

Podopieczne trenera Waldemara Kawki jednak odrobiły straty. Miały piłkę setową 24:23. Rywalki jeszcze obroniły się, ale dwie następne akcje należały do Polek.

Od początku trzeciego seta inicjatywa należała do siatkarek z Japonii. Prowadziły one 8:4 i 10:6.

Polska wyrównała na 14:14. Remis był jeszcze przy stanie po 19, ale końcówka należała już do rywalek.

Wynik meczu

Polska vs Japonia  1:3   (20:25, 26:24, 21:25, 19:25).

Polska : Centka , Orzoł , Damaske , Górecka , Laskowska , Zaborowska , Jagła (libero) oraz Rybak, Bałuk, Szlagowska.

Japonia : Ishikawa , Hirayama , Nishikawa , Yamada , Soga , Nakagawa T. , Mizusugi (libero) oraz Nakagawa M. , Sonoda, Nishimura.

PZPS, Volley-World

Dodał/a Magda Nietrzaska

Nasza portal oferuje ponad 10 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

W

ostatnim meczu grupy D rozgrywanych w Bahrajnie mistrzostw świata juniorów (U–21) polscy siatkarze wygrali z Kanadą 3:1. Obie ekipy już przed tym spotkaniem straciły szansę na awans do czołowej ósemki turnieju.

Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza przegrali we wcześniejszych meczach z Brazylią (1:3) oraz Włochami (0:3) i stracili szansę na grę o medale. Podobnie jak Kanadyjczycy, którzy na inaugurację ulegli ekipie Italii (0:3), a następnie siatkarzom Canarinhos (0:3).

W tej sytuacji było to spotkanie o trzecie miejsce w tabeli grupy D. Pierwszy set padł łupem Kanadyjczyków, którzy lepiej grali blokiem i popełniali mniej błędów własnych (20:25). Reprezentanci Polki przeważali na przestrzeni drugiej odsłony (10:6, 16:12, 22:19) i pewnie wygrali 25:20, kończąc partię skutecznym atakiem.

P

olscy siatkarze przegrali 0:3 z reprezentacją Włoch w swym drugim meczu w grupie D na rozgrywanych w Bahrajnie mistrzostwach świata juniorów (U–21). Taki wynik oznacza, że podopieczni trenera Michała Bąkiewicza stracili szansę na awans do czołowej ósemki turnieju. Tym samym stało się jasne, że Polska nie obroni tytułu, który w 2017 roku wywalczyli w Czechach siatkarze z roczników 1997 i 1998.

Premierowa partia przebiegała przy przewadze siatkarzy Italii (7:8, 14:16). Zryw biało-czerwonych zaowocował czterema wygranymi piłkami z rzędu i pozwolił odrobić straty – po autowym ataku Włochów było 18:18. Końcówka należała jednak do rywali., którzy po skutecznym ataku mieli piłkę setową przy stanie 21:24. Polacy wygrali dwie kolejne wymiany, ale zepsuta zagrywka ustaliła wynik na 23:25.

W secie numer dwa, po początkowej

P

olki wygrały z Chinkami 3:2 w meczu o miejsca 5-8 mistrzostw świata juniorek odbywających się w Meksyku. To już drugie spotkanie tych reprezentacji. W pierwszym meczu podczas fazy grupowej podopieczne Waldemara Kawki przegrały 2:3.

Set inauguracyjny od początku miał wyrównany przebieg, a jeśli którejś z drużyn udawało się "odskoczyć" na dwa punkty, to były to Chinki. Azjatki nawet w końcówce wyszły na prowadzenie, jednak wtedy w grze Biało-Czerwonych zaczął funkcjonować blok.

Dodatkowo nasze siatkarki w najważniejszej części tej partii poprawiły skuteczność w ataku, jak również umiejętnie wykorzystały pojawiające się w grze rywalek błędy. Dzięki temu set otwierający, po grze na przewagi, padł łupem Polek.