X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

olski, nie grały w niedzielę w mistrzostwach Europy siatkarek, ale po innych wynikach okazało się, że zostały jedyną drużyną bez porażki w grupie B.

W pierwszym meczu "polskiej grupy" spotkały się dwie teoretycznie najsłabsze drużyny w tym gronie. Hiszpanki rozegrały z Greczynkami wyrównane spotkanie i wygrały w zaciętym tie-breaku 15:13.

Dzięki temu zwycięstwu zachowały szansę na awans, ale mają przed sobą mecze z trudnymi rywalkami - zagrają z Polską i Niemcami.

Konfrontacja Niemek z Bułgarkami była najlepszym meczem z dotychczas rozegranych w tej grupie. O wygranej zadecydował tie-break, który lepiej rozpoczęły siatkarki Niemiec (3:0, 8:3), które w końcówce utrzymały przewagę.

Jennifer Janiska wywalczyła piłkę meczową (14:7), rywalki obroniły się w trzech akcjach, ale skuteczny atak Louisy Lippmann zakończył seta (15:10) i całe spotkanie. Taki wynik oznacza, że reprezentacja Polski pozostała jedyną niepokonaną drużyną w grupie B.

Dodał/a Admin

Nasza portal oferuje ponad 15 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

• 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!

Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

Z

racji, że siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała oraz Grotu Budowlanych Łódź do piątkowego meczu przystępowały mając po jednym zwycięstwie na koncie, było jasne, że starcie nie wyłoni brązowych medalistek mistrzostw Polski.

Gospodynie wykonały jednak duży krok w kierunku ukończenia sezonu w Tauron Lidze na trzeciej pozycji, ponieważ wygrały 3:1 i potrzebują już tylko jednej wygranej, by przypieczętować sukces, jakim byłby powrót na podium mistrzostw kraju po kilkunastu latach przerwy.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce

S

iatkarki Grupy Azoty Chemika Police wygrały dwa pierwsze finałowe mecze z PGE Rysicami Rzeszów, dzięki czemu w piątkowy wieczór stanęły przed szansą przypieczętowania mistrzostwa Polski.

Wprawdzie lepiej zaczęły rywalki, bo podopieczne Stepnhane'a Antigi wygrały pierwszego seta, ale kolejne partie należały już do gospodyń, które wygrały 3:1 i wygrały rozgrywki w Tauron Lidze w sezonie 2023/2024.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej Tauron Ligi i w ćwierćfinale trafiły na siódme w stawce zawodniczki UNI

A

luron CMC Warta Zawiercie o krok od historycznego wyniku w siatkarskiej PlusLidze. Zdobywcy TAURON Pucharu Polski w pierwszym meczu półfinałowym nie dali szans rywalom z Warszawy.

Projektowi nie byli w stanie pomóc nawet licznie zgromadzeni w Torwarze kibice. Zawiercianie rozbili przeciwnika w trzech setach. Ze świetnej strony pokazał się zwłaszcza ich kapitan Mateusz Bieniek, który był największą siłą drużyny w ofensywie.

Po wielkich emocjach z pierwszego półfinału PlusLigi drugie starcie zaczęło się od jednostronnej rywalizacji.