Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

S

iatkarki Grupy Azoty Chemika Police wygrały dwa pierwsze finałowe mecze z PGE Rysicami Rzeszów, dzięki czemu w piątkowy wieczór stanęły przed szansą przypieczętowania mistrzostwa Polski.

Wprawdzie lepiej zaczęły rywalki, bo podopieczne Stepnhane'a Antigi wygrały pierwszego seta, ale kolejne partie należały już do gospodyń, które wygrały 3:1 i wygrały rozgrywki w Tauron Lidze w sezonie 2023/2024.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej Tauron Ligi i w ćwierćfinale trafiły na siódme w stawce zawodniczki UNI

N

ie milkną echa po sytuacji, która miała miejsce podczas pierwszego meczu półfinałowego między Asseco Resovią Rzeszów a Jastrzębskim Węglem.

W trakcie spotkania jeden z rzeszowskich kibiców, zaczął atakować słownie siatkarza gości – Jurija Gladyra.

W obronie swojego kolegi z drużyny stanęli inni zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Klub z Jastrzębia-Zdroju wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym potępia wszelkie przejawy agresji ze strony kibiców.

– Tego typu zachowania są przez nas nieakceptowalne i apelujemy o ich

P

owołanie do reprezentacji Polski uskrzydla? Szymon Jakubiszak, który niedawno po raz pierwszy znalazł się na liście zawodników zaproszonych na zgrupowanie seniorskiej kadry siatkarzy, został jednym z bohaterów pierwszego meczu o siódme miejsce PlusLigi.

Środkowy Indykpolu AZ Olsztyn ustanowił swój nowy rekord w liczbie zdobytych punktów i poprowadził drużynę do wygranej z PSG Stalą Nysa.

Drużyny z Olsztyna i Nysy w ćwierćfinałach spotkały się z najmocniejszymi zespołami fazy zasadniczej. Indykpol AZS w dwóch spotkaniach z Jastrzębskim Węglem ugrał tylko seta, dotkliwie przegrał zwłaszcza we własnej hali.