X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

K

olejne wyróżnienie dla Wilfredo Leona. Brązowy medalista mistrzostw Europy w siatkówce otrzymał tytuł najlepszego przyjmującego i wybrany został do "drużyny marzeń" turnieju.


Reprezentacja Polski zmagania w czempionacie Starego Kontynentu zakończyła już kilka dni temu. Obecnie siatkarze walczą w Pucharze Świata w Japonii, dopiero teraz Europejska Federacja Siatkówki zdecydowała się jednak ogłosić tzw. "Dream Team".


Na nagrodę indywidualną zasłużył w ich oczach Leon. Kubańczyk z polskim paszportem, tak jak przewidywano, okazał się wielkim wzmocnieniem Biało-Czerwonych. Jego szczególnym popisem podczas mistrzostw Europy był mecz o brązowy medal, kiedy świetną skutecznością poprowadził Polaków do zwycięstwa.


Dla Leona był to pierwszy krążek w barwach Polski, za co dziękował kolegom z zespołu i kibicom. - Mamy medal! Dziękuję polskim sympatykom za to, że na tych mistrzostwach czuliśmy się często jak w domu. Chłopaki, dzięki, że mogłem z Wami zdobyć swój pierwszy medal w reprezentacji Polski - napisał na Instagramie Wilfredo Leon.


Co ciekawe, nagrodzeni zawodnicy dowiedzieli się o wyróżnieniach dopiero pięć dni po zakończeniu mistrzostw. Podczas ceremonii dekoracji wybrano bowiem jedynie MVP, czyli najlepszego zawodnika całego turnieju.


Drużyna marzeń Mistrzostw Europy:

Najlepszy atakujący: Aleksandar Atanasijević (Serbia)
Najlepszy przyjmujący: Wilfredo Leon (Polska)
Najlepszy przyjmujący oraz MVP: Uros Kovacević (Serbia)
Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutii (Francja)
Najlepszy środkowy: Jan Kozamernik (Słowenia)
Najlepszy środkowy: Srećko Lisinac (Serbia)
Najlepszy libero: Jani Kovacic (Słowenia)PZPS, Volley-World
Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Sebastian Tomczyk


Dodał/a Sebastian Tomczyk

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


M

istrzostwa Europy w siatkówce plażowej odbędą się w dniach 16-20 września w łotewskiej Jurmale - poinformowała w piątek europejska federacja (CEV).


Zawody miały być przeprowadzone w Eindhoven, ale Holendrzy wycofali się z organizacji.


Na bałtyckiej plaży Majori wystąpią 32 pary kobiece i 32 męskie. Nie wiadomo jeszcze jakie warunki sanitarne będą towarzyszyć rywalizacji.


Stawką mistrzostw będą nagrody o łącznej puli 100 tys. euro, a także punkty do kwalifikacji olimpijskich.


Jurmała po raz drugi zorganizuje mistrzostwa Europy. Pierwsze odbyły się w 2017 roku.


„Kurek jest reprezentantem Polski i jednym z najlepszych siatkarzy na świcie. Dysponuje świetnym zasięgiem w ataku, wynoszącym 370 cm. Grał w drużynach ligowych we Włoszech, Rosji, Polsce. Poprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata 2018, podczas których został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju” – tak Japończycy reklamują hitowy transfer.


Na ogłoszenie nowego klubu atakującego reprezentacji Polski musieliśmy czekać kilka tygodni. Już w kwietniu Kurek przyznał, że podpisał nową umowę w Azji, ale nie chciał ujawniać nazwW

yjaśniła się siatkarska przyszłość Aleksieja Spiridonowa. Rosyjski zawodnik kolejny sezon w karierze spędzi w Katarze, broniąc barw Ah-Ahli Sports Club.


Tegoroczne siatkarskie okienko transferowe obfituje w wiele informacji dotyczących Spiridonowa. Pierwotnie przyjmujący łączony był m.in. z Treflem Gdańsk. Tę sytuację opisywaliśmy szerzej na naszym portalu.


Poważne informacje dotyczyły przede wszystkim przenosin 32-latka do Olympiakosu Pireus. Wydawało się, że obie strony w pełni porozumiały się co do podpisania umowy, lecz klub nagle zrezygnował z zakontraktowania gracza, pozostawiając go w trudnym położeniu.


Ostatecznie siatkarz znalazł dla siebie miejsce. Najbl