X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

K

olejne wyróżnienie dla Wilfredo Leona. Brązowy medalista mistrzostw Europy w siatkówce otrzymał tytuł najlepszego przyjmującego i wybrany został do "drużyny marzeń" turnieju.


Reprezentacja Polski zmagania w czempionacie Starego Kontynentu zakończyła już kilka dni temu. Obecnie siatkarze walczą w Pucharze Świata w Japonii, dopiero teraz Europejska Federacja Siatkówki zdecydowała się jednak ogłosić tzw. "Dream Team".


Na nagrodę indywidualną zasłużył w ich oczach Leon. Kubańczyk z polskim paszportem, tak jak przewidywano, okazał się wielkim wzmocnieniem Biało-Czerwonych. Jego szczególnym popisem podczas mistrzostw Europy był mecz o brązowy medal, kiedy świetną skutecznością poprowadził Polaków do zwycięstwa.


Dla Leona był to pierwszy krążek w barwach Polski, za co dziękował kolegom z zespołu i kibicom. - Mamy medal! Dziękuję polskim sympatykom za to, że na tych mistrzostwach czuliśmy się często jak w domu. Chłopaki, dzięki, że mogłem z Wami zdobyć swój pierwszy medal w reprezentacji Polski - napisał na Instagramie Wilfredo Leon.


Co ciekawe, nagrodzeni zawodnicy dowiedzieli się o wyróżnieniach dopiero pięć dni po zakończeniu mistrzostw. Podczas ceremonii dekoracji wybrano bowiem jedynie MVP, czyli najlepszego zawodnika całego turnieju.


Drużyna marzeń Mistrzostw Europy:

Najlepszy atakujący: Aleksandar Atanasijević (Serbia)
Najlepszy przyjmujący: Wilfredo Leon (Polska)
Najlepszy przyjmujący oraz MVP: Uros Kovacević (Serbia)
Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutii (Francja)
Najlepszy środkowy: Jan Kozamernik (Słowenia)
Najlepszy środkowy: Srećko Lisinac (Serbia)
Najlepszy libero: Jani Kovacic (Słowenia)PZPS, Volley-World
Dodał/a Sebastian Tomczyk

Nasza portal oferuje ponad 10 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


Z

arząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 19 listopada 2019 roku zwalnia Roberto Santilliego z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu KS Jastrzębski Węgiel.


Podstawą decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych.


Jednocześnie informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie obecny trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds.


Trenerowi Roberto Santilliemu dziękujemy za pracę w Klubie oraz zaangażowanie.
Prezes Zarządu
KS Jastrzębski Węgiel
Adam Gorol


S

iatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały ósmy mecz w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. W piątej kolejce lepsza okazała się Enea PTPS Piła. Najlepszą zawodniczką spotkania po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach wybrana została Paula Słonecka.


Było to spotkanie dwóch drużyn, które nie najlepiej rozpoczęły sezon. Radomianki od początku rozgrywek nie zanotowały ani jednego zwycięstwa, a pilanki triumfowały zaledwie dwa razy.


Początek spotkania pokazał, że sytuacja w tabeli jest adekwatna. Oba zespoły stworzyły bardzo wyrównane widowisko.


W ofensywie E.Leclers Radomki błyszczała Renata Biała, która do stanu 14:12 zdobyła aż sześć punktów atakiem. W dalszej części seta żadna z ekip nie zdołała odskoczyć. OA

fera w reprezentacji Polski w siatkówce kobiet wciąż jest żywa. Niedawno siatkarki wystosowały pismo, w którym domagały się zwolnienia selekcjonera Jacka Nawrockiego.


Polski Związek Piłki Siatkowej nie rozważa jednak takiego posunięcia. Zamiast tego zachęca do rozmów. Pierwsze takie odbyły się ostatnio we Włoszech, gdzie na spotkanie z podopiecznymi udał się sam Nawrocki. Dyskusję określono mianem... konstruktywnej.


Przypomnijmy, afera w żeńskiej reprezentacji siatkarskiej wybuchła po bardzo udanym sezonie. Zawodniczki uznały, że czas działać i w specjalnie przygotowanym oświadczeniu pisały o brakach warsztatowych selekcjonera.


Zdaniem podopiecznych Jacek Nawrocki popełniał błędy w taktyce oraz podcza