Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

Z

AKSA Kędzierzyn-Koźle nieudanie kończy najgorszy sezon od lat. Trzykrotni zwycięzcy Ligi Mistrzów przegrali rywalizację o dziewiąte miejsce w siatkarskiej PlusLidze.

Wyżej skończy Skra Bełchatów, która zapewniła sobie dziewiątą pozycję, wygrywając dwa sety w rewanżowym spotkaniu przed własną publicznością. Cały mecz kędzierzynianie wygrali 3:2, ale nie miało to już znaczenia. W ZAKS-ie po raz ostatni zagrali Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz i Łukasz Kaczmarek.

Po latach pełnych sukcesów w Polsce i Europie Grupa Azoty ZAKSA po raz pierwszy w historii występów w PlusLidze kończy poza czołową ósemką. W dodatku w o

P

owołanie do reprezentacji Polski uskrzydla? Szymon Jakubiszak, który niedawno po raz pierwszy znalazł się na liście zawodników zaproszonych na zgrupowanie seniorskiej kadry siatkarzy, został jednym z bohaterów pierwszego meczu o siódme miejsce PlusLigi.

Środkowy Indykpolu AZ Olsztyn ustanowił swój nowy rekord w liczbie zdobytych punktów i poprowadził drużynę do wygranej z PSG Stalą Nysa.

Drużyny z Olsztyna i Nysy w ćwierćfinałach spotkały się z najmocniejszymi zespołami fazy zasadniczej. Indykpol AZS w dwóch spotkaniach z Jastrzębskim Węglem ugrał tylko seta, dotkliwie przegrał zwłaszcza we własnej hali.

B

ogdanka LUK Lublin o krok od pierwszego w historii klubu występu w europejskich pucharach. W pierwszym meczu o piąte miejsce siatkarskiej PlusLigi przed własną publicznością zdominowała Trefl Gdańsk, wygrywając w trzech dość krótkich setach.

Jeśli w rewanżu w Trójmieście wygra co najmniej dwa sety, wywalczy sobie kwalifikację do Pucharu Challenge. W nim powinna występować już z Wilfredo Leonem w składzie.

W tym sezonie polskie zespoły zdominowały europejskie puchary. Projekt Warszawa udowodnił, że warto starać się nawet w Pucharze Challenge - wywalczył go po kapitalnym dwumeczu z Mint Vero Volley Monza.