X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

R

eprezentacja Stanów Zjednoczonych została drugim finalistą Ligi Narodów siatkarzy. Gospodarze turnieju pokonali 3:2 Brazylię, której pozostał mecz o brąz. Zmierzą się w nim z Polakami, z którymi w fazie grupowej Final Six przegrali 2:3.

Na otwarcie rywalizacji w grupie B turnieju finałowego w Chicago Canarinhos wręcz sensacyjnie przegrali z grającą w dość rezerwowym zestawieniu Polską. Młodzi Biało-Czerwoni nic nie robili sobie ze sławy utytułowanych rywali i po zaciętym boju okazali się lepsi w tie-breaku.

Później podopieczni Vitala Heynena poszli za ciosem i odprawili również Iran (3:1). Ich zwycięska seria zakończyła się w półfinale, w którym lepsi okazali się broniący tytułu Rosjanie (1:3).

Porażkę w na tym etapie rozgrywek ponieśli również Brazylijczycy. Wicemistrzowie świata uzyskali awans z grupy po wygranej 3:2 z Iranem, a w meczu o wejście do wielkiego finału lepsi okazali się Amerykanie.

Gospodarze turnieju finałowego wygrali pierwszego seta (25:21), aczkolwiek w dwóch kolejnych dość wyraźnie górą byli Canarinhos (17:25, 21:25). Ostatnie słowo należało jednak do Jankesów. Ekipa USA wygrała najpierw czwartą partię (25:20), by w tie-breaku triumfować 15:9.

Brazylijczykom została zatem walka o brąz (niedziela, godz. 22:00), a w wielkim finale Amerykanie podejmą Rosjan (poniedziałek, godz. 1:00).