X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

olscy siatkarze pokonali Kanadę 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) w ostatnim meczu grupowym na Uniwersjadzie w Neapolu. Fazę grupową zakończyli tym samym bez straty seta i awansowali do ćwierćfinału.


Biało-czerwoni już przed ostatnim spotkaniem grupowym byli pewni awansu do kolejnego etapu rozgrywek. Mimo to nie zwolnili tempa i zakończyli fazę grupową w znakomitym stylu.


Ani przez moment nie pozwolili Kanadyjczykom na grę na wyrównanym poziomie – w każdym secie zdecydowanie dominowali, pewnie wygrywając mecz.


Skuteczny blok pozwolił reprezentacji Polski w trzecim secie prowadzić 3:1. Kanada zdołała wyrównać po pomyłce rywali w ataku, a skuteczny blok dał im punkt zapasu (5:4). Podopiecznych Pawła Woickiego dopadła chwilowa niemoc w ataku. Kiedy nadziali się na blok przegrywali 6:8. Po przerwie technicznej szybko jednak doprowadzili do remisu, a nawet prowadzili 10:8 dzięki zagrywce Jana Nowakowskiego i błędom Kanady. Polacy zdecydowanie przeważali w ofensywie, punktował chociażby Bartosz Filipiak (14:10).


Przeczytaj również ... Jedno jest pewne w połowie czerwca szykują się extra emocje.


Rywale odpowiedzieli wprawdzie asem serwisowym, ale ich kolejne błędy i zagrywka Patryka Niemca spowodowały, że na przerwie technicznej przegrywali 12:16. Po niej prowadzenie polskich akademików podwyższył as serwisowy środkowego ONICO Warszawa.


Mimo kolejnych zepsutych zagrywek Polacy utrzymywali prowadzenie i pewnie zamierzali po kolejną wygraną 3:0 (22:16). Mecz zakończył atak Halaby i blok Jana Nowakowskiego.


Przeczytaj również ... Igor Gorgonzola Novara triumfuje . Joanna Wołosz ze srebrem.


Po czterech meczach są jedyną drużyną, która nie straciła seta.


Wynik meczuPolska vs Kanada  3:0   (25:20, 25:16, 25:18).

Polska : Kędzierski, Lipiński , Lemański, Niemiec , Filipiak , Semeniuk , Masłowski (libero) oraz Nowakowski , Kozub, Halaba , Domagała.

Kanada : Dixon , Friesen , Hobern, Johnson , Moate , Ireland , Pereira (libero) oraz Cranston , Mortensen , Hutcheson , Metcalf.Przeczytaj również ... Igor Gorgonzola Novara triumfuje . Joanna Wołosz ze srebrem.

PZPS, Volley-World
Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Magda Nietrzaska


Dodał/a Magda Nietrzaska

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


B

artosz Kurek ma już nowy klub. MVP ostatnich mistrzostwa świata zagra w Wolf Dogs Nagoya. „Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem zagranicznym Wolf Dogs Nagoya będzie w sezonie 2020/21 Bartosz Kurek” – poinformował japoński klub na Twitterze dzisiaj rano polskiego czasu.


„Kurek jest reprezentantem Polski i jednym z najlepszych siatkarzy na świcie. Dysponuje świetnym zasięgiem w ataku, wynoszącym 370 cm. Grał w drużynach ligowych we Włoszech, Rosji, Polsce. Poprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata 2018, podczas których został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju” – tak Japończycy reklamują hitowy transfer.


Na ogłoszenie nowego klubu atakującego reprezentacji Polski musieliśmy czekać kilka tygodni. Już w kwietniu Kurek przyznał, że podpisał nową umowę w Azji, ale nie chciał ujawniać nazwD

rużyna z Legionowa dostała zaproszenie do udziału w Lidze Mistrzyń, ale nie będzie mogła z niego skorzystać. Nie spełnia jednego z warunków.


Niedługo działacze DPD Legionovii cieszyli się z zaproszenia do elitarnej Ligi Mistrzyń. W środę do Legionowa nadeszło zaproszenie do udziału w eliminacjach tych rozgrywek, ale już w piątek czar prysł. – Owszem, otrzymaliśmy zaproszenie, ale dziś dotarł do nas nowy komunikat informujący, że nie spełniamy jednego z wymogów.


Trzeba bowiem nie tylko zająć czołowe miejsce w krajowej lidze, ale też mieć na koncie występy w europejskich pucharach w dwóch ostatnich latach, a tego warunku nie spełniamy – mówi PAP prezes klubu z Legionowa Konrad Ciejka. Jak przyznał, klub wstępnie był zainteresowany udziałem w tych prestiżowych rozgrywkach.
M

istrzostwa Europy w siatkówce plażowej odbędą się w dniach 16-20 września w łotewskiej Jurmale - poinformowała w piątek europejska federacja (CEV).


Zawody miały być przeprowadzone w Eindhoven, ale Holendrzy wycofali się z organizacji.


Na bałtyckiej plaży Majori wystąpią 32 pary kobiece i 32 męskie. Nie wiadomo jeszcze jakie warunki sanitarne będą towarzyszyć rywalizacji.


Stawką mistrzostw będą nagrody o łącznej puli 100 tys. euro, a także punkty do kwalifikacji olimpijskich.


Jurmała po raz drugi zorganizuje mistrzostwa Europy. Pierwsze odbyły się w 2017 roku.