X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

olscy siatkarze pokonali Kanadę 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) w ostatnim meczu grupowym na Uniwersjadzie w Neapolu. Fazę grupową zakończyli tym samym bez straty seta i awansowali do ćwierćfinału.

Biało-czerwoni już przed ostatnim spotkaniem grupowym byli pewni awansu do kolejnego etapu rozgrywek. Mimo to nie zwolnili tempa i zakończyli fazę grupową w znakomitym stylu.

Ani przez moment nie pozwolili Kanadyjczykom na grę na wyrównanym poziomie – w każdym secie zdecydowanie dominowali, pewnie wygrywając mecz.

Skuteczny blok pozwolił reprezentacji Polski w trzecim secie prowadzić 3:1. Kanada zdołała wyrównać po pomyłce rywali w ataku, a skuteczny blok dał im punkt zapasu (5:4). Podopiecznych Pawła Woickiego dopadła chwilowa niemoc w ataku. Kiedy nadziali się na blok przegrywali 6:8. Po przerwie technicznej szybko jednak doprowadzili do remisu, a nawet prowadzili 10:8 dzięki zagrywce Jana Nowakowskiego i błędom Kanady. Polacy zdecydowanie przeważali w ofensywie, punktował chociażby Bartosz Filipiak (14:10).

Przeczytaj również ... Jedno jest pewne w połowie czerwca szykują się extra emocje.

Rywale odpowiedzieli wprawdzie asem serwisowym, ale ich kolejne błędy i zagrywka Patryka Niemca spowodowały, że na przerwie technicznej przegrywali 12:16. Po niej prowadzenie polskich akademików podwyższył as serwisowy środkowego ONICO Warszawa.

Mimo kolejnych zepsutych zagrywek Polacy utrzymywali prowadzenie i pewnie zamierzali po kolejną wygraną 3:0 (22:16). Mecz zakończył atak Halaby i blok Jana Nowakowskiego.

Przeczytaj również ... Igor Gorgonzola Novara triumfuje . Joanna Wołosz ze srebrem.

Po czterech meczach są jedyną drużyną, która nie straciła seta.

Wynik meczu

Polska vs Kanada  3:0   (25:20, 25:16, 25:18).

Polska : Kędzierski, Lipiński , Lemański, Niemiec , Filipiak , Semeniuk , Masłowski (libero) oraz Nowakowski , Kozub, Halaba , Domagała.

Kanada : Dixon , Friesen , Hobern, Johnson , Moate , Ireland , Pereira (libero) oraz Cranston , Mortensen , Hutcheson , Metcalf.

PZPS, Volley-World

Dodał/a Magda Nietrzaska

Nasza portal oferuje ponad 10 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

S

iatkarki Energa MKS-u Kalisz pokonały na własnym boisku DPD Legionovię Legionowo 3:1 (27:25, 25:18, 22:25, 25:21).

Do wyrównanej rywalizacji doszło w Kaliszu. Oba zespoły przed meczem legitymowały się bilansem 2-4 i zwycięstwo mogło, przynajmniej do zakończenia kolejki, objąć miejsce numer pięć w tabeli LSK.

Ostatecznie trzy punkty pozostały w Kaliszu. O triumfie zadecydował czwarty set, podczas którego żadna z drużyn nie potrafiła uciec na bezpieczną przewagę punktową

W pierwszym secie Kaliszanki szybko odskoczyły na 7:2. Legionovia zbliżyła się na dwa oczka, ale wkrótce różnica wynosiła już 4 oczka (10:6). W ataku aktywna była Hilary Hurley (16:11). W tej fazie seta kaliszankom przydarzył się bardzo duży

W

e wtorkowym meczu PlusLigi, rozgrywanym awansem z 14. kolejki, ekipa Jastrzębskiego Węgla po zaciętym widowisku pokonała we własnej hali BKS Visłę Bydgoszcz 3:2.

Jastrzębianie byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji. Podopieczni Roberto Santillego przed tym meczem mieli na swoim koncie siedem rozegranych spotkań, po których plasowali sie na szóstym miejscu z bilansem czterech zwycięstw, trzech porażek i 12 punktów. Przed kilkoma dniami siatkarze z południa Polski pokonali we własnej hali beniaminka rozgrywek - Ślepsk Suwałki 3:0.

We wtorkowy wieczór zawitał do nich zespół, który fatalnie rozpoczął sezon, przegrywając sześć pierwszych spotkań. Bydgoszczanie mieli na swoim koncie tylko "oczko" za przegrany tie-break w Radomiu z Cerrad Czarnymi.

iatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały ósmy mecz w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. W piątej kolejce lepsza okazała się Enea PTPS Piła. Najlepszą zawodniczką spotkania po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach wybrana została Paula Słonecka.

Było to spotkanie dwóch drużyn, które nie najlepiej rozpoczęły sezon. Radomianki od początku rozgrywek nie zanotowały ani jednego zwycięstwa, a pilanki triumfowały zaledwie dwa razy.

Początek spotkania pokazał, że sytuacja w tabeli jest adekwatna. Oba zespoły stworzyły bardzo wyrównane widowisko.

W ofensywie E.Leclers Radomki błyszczała Renata Biała, która do stanu 14:12 zdobyła aż sześć punktów atakiem. W dalszej części seta żadna z ekip nie zdołała odskoczyć. O