X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

M

aciej Rudol i Jakub Szałankiewicz walczą w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w szwajcarskim Gstaad. Polacy w I rundzie pokonali holenderską parę Valkenhorst/van de Velde i awansowali do kolejnej rundy. W niej zmierzą się z rywalami z Chin lub Słowenii, a stawką będzie awans do turnieju głównego.

W turnieju głównym bez konieczności rozgrywania kwalifikacji wystąpią Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w Gstaad zmierzyli się z Christiaanem Varenhorstem i Stevenem van de Velde z Holandii.

Mecz dobrze rozpoczął się dla biało-czerwonych, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Rudol i Szałankiewicz utrzymywali bezpieczną przewagę (7:3), która w pewnym momencie nawet wzrosła do sześciu punktów (11:5). Dobrze grający reprezentanci Polski na przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 14:7, a Varenhorst i van de Velde nie byli w stanie nawiązać z naszymi siatkarzami równorzędnej walki.

Przewaga biało-czerwonych była widoczna w każdym elemencie gry (17:10), a w końcówce seta obraz gry nie uległ zmianie. Polacy mieli piłkę setową przy stanie 20:13, ale Holendrzy zdołali jeszcze wygrać trzy kolejne wymiany i ostatecznie przegrali do 16.

Przeczytaj również ... Jedno jest pewne w połowie czerwca szykują się extra emocje.

W drugim secie od samego początku niewielką przewagę mieli Valkehorst i van de Velede, któzy przy pierwszej zmianie stron mieli punkt przewagi nad Polakami, ale potem odskoczyli na trzy punkty (6:3). Biało-czerwoni ostro wzięli się do odrabiania strat i dość szybko doprowadzili do remisu 8:8, mimo to „Pomarańczowi” na przerwie technicznej wciąż jeszcze prowadzili jednym punktem.

Po powrocie do gry trwała zacięta walka punkt za punkt, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcu Rudol i Szałankiewicz przełamali rywali i odskoczyli na dwa punkty, wychodząc na prowadzenie 16:14.

Przeczytaj również ... Igor Gorgonzola Novara triumfuje . Joanna Wołosz ze srebrem.

W końcówce nasi reprezentanci jeszcze tę przewagę powiększyli i przy stanie 20:16 mieli piłkę meczową. Polacy ostatecznie wygrali 21:18 i całe spotkanie 2:0, awansując do II rundy kwalifikacji.

Wynik kwalifikacji:

Rudol/Szałankiewicz (POL) vs Varenhorst/van de Velde (NED)  2:0   (21:16, 21:18)

PZPS, Volley-World

Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Magda Nietrzaska