X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

V

ital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał skład kadry na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019.


Brazylia i Iran – z tymi drużynami polska reprezentacja siatkarzy zmierzy się w rundzie grupowej turnieju finałowego rozgrywek Ligi Narodów. W drugim zestawieniu zagrają Amerykanie, Francja i Rosja. Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał skład kadry na ten turniej. Turniej Finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 mężczyzn rozegrany zostanie w terminie 10-14 lipca w Chicago.


Reprezentacja Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019:

rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda
atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik
środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Andrzej Wrona
libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Popiwczak


Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener
Jakub Bednaruk – asystent trenera
Iwo Wagner – statystyk
Sebastian Żabierek – lekarz
Mariusz Godlewski – fizjoterapeuta
Elżbieta Poznar – kierownik drużyny


Przeczytaj również ... Jedno jest pewne w połowie czerwca szykują się extra emocje.


Po powrocie do kraju biało-czerwoni rozegrają mecze sparingowe z Holandią w Opolu: 27 i 28 lipca o 16.30. W drugi weekend sierpnia mistrzowie świata w Gdańsku zagrają w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.ług czasu lokalnego. Po uwzględnieniu stref czasowych daty dzienne mogą ulec zmianie.


Przeczytaj również ... Igor Gorgonzola Novara triumfuje . Joanna Wołosz ze srebrem.

PZPS, Volley-World
Dodał/a Magda Nietrzaska

Nasza portal oferuje ponad 10 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


Z

arząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 19 listopada 2019 roku zwalnia Roberto Santilliego z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu KS Jastrzębski Węgiel.


Podstawą decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych.


Jednocześnie informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie obecny trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds.


Trenerowi Roberto Santilliemu dziękujemy za pracę w Klubie oraz zaangażowanie.
Prezes Zarządu
KS Jastrzębski Węgiel
Adam Gorol


A

fera w reprezentacji Polski w siatkówce kobiet wciąż jest żywa. Niedawno siatkarki wystosowały pismo, w którym domagały się zwolnienia selekcjonera Jacka Nawrockiego.


Polski Związek Piłki Siatkowej nie rozważa jednak takiego posunięcia. Zamiast tego zachęca do rozmów. Pierwsze takie odbyły się ostatnio we Włoszech, gdzie na spotkanie z podopiecznymi udał się sam Nawrocki. Dyskusję określono mianem... konstruktywnej.


Przypomnijmy, afera w żeńskiej reprezentacji siatkarskiej wybuchła po bardzo udanym sezonie. Zawodniczki uznały, że czas działać i w specjalnie przygotowanym oświadczeniu pisały o brakach warsztatowych selekcjonera.


Zdaniem podopiecznych Jacek Nawrocki popełniał błędy w taktyce oraz podczaW

e wtorkowym meczu PlusLigi, rozgrywanym awansem z 14. kolejki, ekipa Jastrzębskiego Węgla po zaciętym widowisku pokonała we własnej hali BKS Visłę Bydgoszcz 3:2.


Jastrzębianie byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji. Podopieczni Roberto Santillego przed tym meczem mieli na swoim koncie siedem rozegranych spotkań, po których plasowali sie na szóstym miejscu z bilansem czterech zwycięstw, trzech porażek i 12 punktów. Przed kilkoma dniami siatkarze z południa Polski pokonali we własnej hali beniaminka rozgrywek - Ślepsk Suwałki 3:0.


We wtorkowy wieczór zawitał do nich zespół, który fatalnie rozpoczął sezon, przegrywając sześć pierwszych spotkań. Bydgoszczanie mieli na swoim koncie tylko "oczko" za przegrany tie-break w Radomiu z Cerrad Czarnymi.


Czytaj więcej