X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

R

eprezentacja Słowenii zagra w przyszłym sezonie w Lidze Narodów. W finale Challenger Cup w Lublanie pokonała Kubę 3:0, dzięki czemu zajmie miejsce zdegradowanej Portugalii.


- Kuba to bardzo dobry zespół, szczególnie w ataku. To prawda, że to młoda drużyna. W finale może wydarzyć się wszystko - mówił przed rozpoczęciem spotkania selekcjoner reprezentacji Słowenii Alberto Giuliani.


Pierwszy set był bardzo wyrównany. Ostatecznie, lepsi okazali się Słoweńcy, wygrywając do 24. Kolejne dwie partie kończyły się takim samym wynikiem, czyli 25:21 dla wicemistrzów Europy z 2015 roku.


Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Klemen Cebulj (18).


Przeczytaj również ... Jedno jest pewne w połowie czerwca szykują się extra emocje.


Słowenia będzie jednym z rywali Biało-Czerwonych w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku.
Finał Challenger Cup:Kuba vs Słowenia 0:3 (24:26, 21:25, 21:25)Mecz o trzecie miejsce:Turcja vs Białoruś 1:3 (20:25, 25:20, 16:25, 20:25)

Twitter o Challenger Cup.

Przeczytaj również ... Igor Gorgonzola Novara triumfuje . Joanna Wołosz ze srebrem.

PZPS, Volley-World
Żródło : 0 , Nadesłał : Waldemar Tyka , Redaktor artykułu : Jacek Kool


Dodał/a Jacek Kool

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


M

imo panującej pandemii koronawirusa, polscy siatkarze rozegrają w ojczyźnie cztery mecze sparingowe. Dla podopiecznych Vitala Heynena będzie to jeden z pierwszych etapów budowania formy na igrzyska olimpijskie Tokio 2020.


- Zagramy kilka spotkań. Wciąż czekamy na ich miejsca i daty. Chciałem trzech meczów, ale prezes Jacek Kasprzyk przekonał mnie do czterech - mówił nam Vital Heynen, selekcjoner naszej drużyny narodowej na początku czerwca.


Mimo że w ostatnich dniach pod znakiem zapytania stanęły starcia sparingowe z Finami, Biało-Czerwonym gry nie zabraknie. PZPS oficjalnie potwierdził bowiem miejsce i termin rozegrania dwumeczów z reprezentacjami Niemiec i Estonii.


Niestety, ze względu na obostrzenia związB

artosz Kurek ma już nowy klub. MVP ostatnich mistrzostwa świata zagra w Wolf Dogs Nagoya. „Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem zagranicznym Wolf Dogs Nagoya będzie w sezonie 2020/21 Bartosz Kurek” – poinformował japoński klub na Twitterze dzisiaj rano polskiego czasu.


„Kurek jest reprezentantem Polski i jednym z najlepszych siatkarzy na świcie. Dysponuje świetnym zasięgiem w ataku, wynoszącym 370 cm. Grał w drużynach ligowych we Włoszech, Rosji, Polsce. Poprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata 2018, podczas których został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju” – tak Japończycy reklamują hitowy transfer.


Na ogłoszenie nowego klubu atakującego reprezentacji Polski musieliśmy czekać kilka tygodni. Już w kwietniu Kurek przyznał, że podpisał nową umowę w Azji, ale nie chciał ujawniać nazwM

istrzostwa Europy w siatkówce plażowej odbędą się w dniach 16-20 września w łotewskiej Jurmale - poinformowała w piątek europejska federacja (CEV).


Zawody miały być przeprowadzone w Eindhoven, ale Holendrzy wycofali się z organizacji.


Na bałtyckiej plaży Majori wystąpią 32 pary kobiece i 32 męskie. Nie wiadomo jeszcze jakie warunki sanitarne będą towarzyszyć rywalizacji.


Stawką mistrzostw będą nagrody o łącznej puli 100 tys. euro, a także punkty do kwalifikacji olimpijskich.


Jurmała po raz drugi zorganizuje mistrzostwa Europy. Pierwsze odbyły się w 2017 roku.