X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

lusLiga oficjalnie zakończyła swoje rozgrywki sezonu 2018/2019. Nie oznacza to, że praca klubów się skończyła. Choć pojawiło się już sporo spekulacji transferowych, to każda z drużyn chce zbudować kadrę na kolejne rozgrywki.


Według informacji portalu ivolleymagazine.it, a także sport.business-gazeta.ru na celowniku Asseco Resovii znalazł się francuski siatkarz, Nicolas Marechal.


Poprzedni sezon francuski przyjmujący spędził w rosyjskim Jeniseju Krasnojarsk, który po sezonie zasadniczym zajmował 10. miejsce, a w turnieju drużyn 9-14 ostatecznie spadł na koniec rozgrywek na 12. pozycję.


Chociaż nie był to najlepszy sezon w wykonaniu zespołu z Krasnojarska, to z pewnością jedną z pierwszoplanowych postaci był Nicolas Marechal. Zdobył on dla swojej ekipy 407 punktów, w tym 62 bezpośrednio z pola zagrywki.


Przeczytaj również ... 'Czasami lubię założyć szpilki' mówi Jovana Brakocević.


Dla Francuza podpisanie kontraktu z Asseco Resovią Rzeszów byłoby powrotem do PlusLigi, bowiem w latach 2014-2016 Nicolas Marechal reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów, zdobywając trzy brązowe medale z klubem z Bełchatowa.


Przeczytaj również ... Sam Malinowski to za mało za ZAKSĘ. Kędzierzyn w finale.


Klub ze stolicy Podkarpacia na razie ogłosił nazwiska 8 siatkarzy, którzy po nieudanym sezonie pożegnają się z zespołem. Rzeszowianie zmagania w sezonie 2018/2019 zakończyli na 7. miejscu i z pewnością w kolejnych rozgrywkach będą chcieli poprawić tę pozycję.


Przeczytaj również ... Paweł Woicki trenerem Polaków na Uniwersjadzie.Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Sebastian Tomczyk


Dodał/a Sebastian Tomczyk

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


W

trakcie tego tygodnia do ekipy Jastrzębskiego Węgla dołączył doświadczony środkowy Grzegorz Kosok. Zawodnik ten w przeszłości reprezentował barwy tego klubu łącznie przez cztery sezony.


Najpierw w latach 2014-2015, a następnie w latach 2016-2019. W Jastrzębskim Węglu wywalczył on dwa brązowe medale mistrzostw Polski.


Grzegorz Kosok jest wielokrotnym reprezentantem Polski. W narodowych barwach wywalczył złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz brązowy medal mistrzostw Europy.


W siatkówce klubowej największe triumfy święcił w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem z Podkarpacia zdobył: dwukrotnie mistrzostwo kraju, dwa brązowe medale mistrzostw Polski, srebro PlusLigi, jak również Superpuchar PolsU

sześciu siatkarzy i członków sztabu szkoleniowego PGE Skry Bełchatów wyniki testów na koronawirusa dały wynik pozytywny. Drużyna zawiesiła treningi. Wszystko wskazuje na to, że zaplanowany na następny weekend mecz ekstraklasy ze Ślepskiem Suwałki odbędzie się w innym terminie.


Jak poinformował w niedzielę rano klub z Bełchatowa, testy przeprowadzono po tym, jak przed zaplanowanym na piątek treningiem kilku siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego zgłosiło niepokojące objawy, które nawiązywały do symptomów obecności koronawirusa. Mieli oni podwyższoną temperaturę, ból głowy, brak smaku i węchu.


"Po otrzymaniu wyników okazało się, że w sześciu przypadkach wynik okazał się pozytywny. Wszystkie z tych osób zostały odizolowane od grupy, a reszta drużyny i sztabu została poddana kwarantannie. OsobyJ

oker Świecie przegrał spotkanie z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz 1:3 (23:25, 15:25, 26:24, 15:25) w 6. kolejce TAURON Ligi. Gospodynie tylko w trzeciej partii potrafiły przeciwstawić się dobrze grającym bydgoszczankom.


- Wygrana w Legionowie była nam bardzo potrzebna. Przede wszystkim dla nas samych. Szukaliśmy potwierdzenia, że to co robimy prowadzi nas we właściwym kierunku. Przywieźliśmy do Świecia trzy punkty, które będą dla nas bezcenne. Zwłaszcza, że zdobyliśmy je rywalizując z bardzo silną drużyną.


Jestem bardzo zadowolony z tego, jak dziewczyny się zaprezentowały. Mamy jeszcze sporo rzeczy do poprawy, ale to co już osiągnęliśmy stanowi dobrą bazę do dalszej pracy. Teraz już musimy koncentrować się na następnym przeciwniku i ciężko pracować - mówił po ostatnim spotkaniu trener Jokera Św