X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

S

iatkarze Revivre Axopower Milano przegrali z Azimut Leo Shoes Modena 1:3 w drugim meczu ćwierćfinału Serie A1. Rywalizacja w tej fazie toczy się do dwóch zwycięstw. W pierwszym spotkaniu drużyna Bartosza Bednorza wygrała 3:0 i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Sir Safety Conad Perugia – Gi Group Monza.

Pierwsza partia upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi siatkarzy z Mediolanu. Prezentowali się skutecznie w ataku, potrafili zaskoczyć rywali zagrywką, dobrze wyglądała również współpraca blok-obrona. Podopieczni trenera Andrei Gianiego spokojnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował Elia Bossi skutecznym atakiem ze środka (25:17).

W drugiej odsłonie podrażniona drużyna z Modeny zabrała się do roboty. Goście poprawili zagrywkę i od początku nadawali ton wydarzeniom na parkiecie (2:5, 6:10). Kilkupunktową przewagę goście zdołali utrzymać do końca. Wynik na 20:25 ustalił atakiem blok-antenka Tine Urnaut. Set numer trzy był bardziej wyrównany od poprzednich. W końcówce przewagę uzyskali jednak siatkarze z Modeny. W polu serwisowym błysnął Ivan Zaytsev (18:23), a w ostatniej akcji Urnaut obił blok rywali (21:25).

Podopieczni trenera Julio Velasco nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa. Czwarty set toczył się przy ich kilkupunktowej przewadze. Siatkarze z Modeny znów dobrze radzili sobie w polu serwisowym. Po nieco słabszej grze w dwóch pierwszych partiach, dobrze prezentował się Bednorz. Ostatnie słowo znów należało do Urnauta (20:25).

Przeczytaj również ...'Czasami lubię założyć szpilki' mówi Jovana Brakocević.

Siatkarze z Modeny wygrali w rywalizacji do dwóch zwycięstw (2–0) i zameldowali się w półfinale, w którym zmierzą się z Sir Safety Conad Perugia lub Gi Group Monza. W pierwszym meczu tych drużyn Perugia wygrała 3:0.

Wynik meczu

Revivre Axopower Milano vs Azimut Leo Shoes Modena   1:3   (25:17, 20:25, 21:25, 20:25)

Revivre Axopower Milano : Sakradzija (9), Grabka, Bałucka (4), Borawska (2), Abercrombie (17), Ponikowska (3), Drabek (libero) oraz Pelczarska (1), Molenda (3), Kubacka, Biała (4), Szczepańska (1).

Azimut Leo Shoes Modena : Ogoms (7), Strózik (6), Budzoń (4), Lazic (15), Cygan (5), Brzezińska (14), Kulig (libero) oraz Wańczyk, Dybek.

MVP : Ivan Zajcew ( Azimut Leo Shoes Modena )

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0 dla Azimut Leo Shoes Modena w meczu do półfinału. Awans.