X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

S

iatkarze Azimut Leo Shoes Modena od zwycięstwa 3:0 nad Revivre Axopower Milano rozpoczęli zmagania w ćwierćfinałach fazy play-off Serie A1. Drużyny rywalizują do dwóch zwycięstw, a mecz numer dwa zostanie rozegrany 7 kwietnia.

Drużyny z Modeny i Mediolanu zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w fazie zasadniczej, dlatego tę parę ćwierćfinałową uznawano za najciekawszą i najbardziej wyrównaną. Premierową partię pierwszego meczu pewnie wygrali siatkarze z Modeny (25:20).

Gospodarze świetnie grali blokiem, sporo punktów wywalczyli też po błędach rywali. Drugi set również nie przyniósł wielkich emocji. Przyjezdni jedynie na początku dotrzymywali kroku rywalom (8:6). Później grała już tylko Modena, pewnie zmierzając po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Tine Urnaut (25:14).

Trzecia odsłona przyniosła sporo emocji. Skuteczny atak Trevora Clevenot dał przyjezdnym piłkę setową przy stanie 22:24. Podopieczni trenera Julio Velasco zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrali tę wojnę nerwów.

Bartosz Bednorz dał swej drużynie piłkę meczową, a w kolejnej akcji siatkarze z Mediolanu dotknęli siatki, co oznaczało koniec meczu (27:25).

Wynik meczu

Azimut Leo Shoes Modena vs Revivre Axopower Milano  3:0   (25:20, 25:14, 27:25)

Azimut Leo Shoes Modena : Christenson, Urnaut, Holt, Zajcew, Bednorz, Mazzone, Rossini (libero) oraz Kaliberda, Pinali, Keemink.

Revivre Axopower Milano : Bossi, Abdel-Aziz, Cebulj, Kozamernik, Sbertoli, Clevenot, Pesaresi (libero).

MVP : Bartosz Bednorz ( Azimut Leo Shoes Modena )

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla Azimut Leo Shoes Modena w meczu o półfinał.

PZPS, Volley-World

Dodał/a Admin

Nasza portal oferuje ponad 10 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

• 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!

Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

P

ewną wygraną nad Iranem reprezentacja Polski zakończyła Puchar Świata siatkarzy, który był jednocześnie ostatnią imprezą tegorocznego sezonu. Biało-Czerwoni wygrali 9 z 11 meczów, a jedną z najjaśniejszych postaci był Wilfredo Leon, wybrany do drużyny marzeń.

Tuż po zakończeniu ostatniego spotkania turnieju, w którym Japonia po pięciu setach pokonała reprezentację Kanady, rozpoczęła się ceremonia wręczenia medali. Biało-Czerwoni oprócz srebrnych krążków odebrali czek na 315 tysięcy dolarów. Ostatnim akcentem były nominacje do drużyny marzeń.

W niej najwięcej miejsc przypadło Brazylijczykom - Lucas Saatkamp (środkowy), Thales Hoss (libero) i atakujący, który napsuł nam najwięcej krwi podczas bezpośredniego meczu, czyli Alan Souza (MVP).

zybko łatwo i przyjemnie reprezentacja Polski we wtorek pokonała Iran. W ostatniej serii gier w Pucharze Świata wygrała 3:0 i zapewniła sobie drugie miejsce na imprezie w Japonii. To czwarty turniej w tym roku, który zespół Vitala Heynena zakończył na podium!

Godzinę i dziewięć minut potrzebowali polscy siatkarze, by w bardzo dobrym stylu rozprawić się z Iranem, który przed ostatnią kolejką Pucharu Świata miał cztery wygrane i sześć przegranych i zajmował siódme miejsce. Przez całe spotkanie Biało-Czerwoni mieli wysoką formę w ofensywie.

Świetni byli Maciej Muzaj i Wilfredo Leon, którzy skończyli spotkanie - odpowiednio - z 70. i 65. proc. skutecznością (14 punktów na 20 ataków atakującego i 13 na 20 przyjmującego). Pozostali także atakowali ponadprzeciętnie.

W

ostatnim meczu tegorocznego turnieju towarzyskiego w Kępnie "Giganci Siatkówki" PGE Skra Bełchatów przegrała z Power Volley Milano 1:3, co oznacza, że całe zmagania padły łupem Jastrzębskiego Węgla.

W sobotnich konfrontacjach jastrzębianie bez straty seta pokonali Power Volley Milano, natomiast siatkarze z PiaceEkipa PGE Skry dzień wcześniej wygrała z Gas Sales Piacenza Volley bez straty seta i miała szansę na zwycięstwo w całym turnieju, pod warunkiem zwycięstwa za 3:0 lub 3:1 z Power Volley Milano. Włoski team z kolei przegrał 0:3 z Jastrzębskim Węglem.

Bełchatowianie rozpoczęli ten mecz w składzie Milan Katić, Mariusz Wlazły, Aleksander Antosiewicz, Wojciech Sobala, Grzegorz Łomacz, Piotr Orczyk oraz Bartosz Mielczarek. Smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że szkoleniowcem Power Volley jest