X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

oznaliśmy terminarz spotkań polskich siatkarek na mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w czterech krajach. Biało-Czerwone rozpoczną imprezę od starcia z reprezentacją Niemiec.


Polskie siatkarki poznały dokładny terminarz spotkań w ramach mistrzostw Europy. Ich pierwszymi rywalkami będą Niemki, z którymi niedawno przegrały 0:3 w Lidze Narodów, a w dniach 5-6 sierpnia rozegrają z nimi towarzyski dwumecz. Z naszymi zachodnimi sąsiadkami Biało-Czerwone spotkają się 19 sierpnia w bułgarskim Płowdiw w ramach grupy B.


Dzień później podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z reprezentantkami Grecji, a 21 sierpnia powalczą z Czeszkami. Po dniu przerwy zagrają z Hiszpankami i po kolejnej jednodniowej pauzie na zakończenie fazy grupowej ich rywalkami będą gospodynie (25 sierpnia).


Przypomnijmy, że do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze ekipy z każdej z grup. Jeśli wśród nich zajdą się Polki, nie będą musiały się nigdzie przenosić, bowiem do ćwierćfinałów rywalizacja tej części drabinki odbywa się w Płowdiw. Mecze o medale zostaną rozegrane w Belgradzie.


Reprezentacja Polski po kilku dniach wolnego ponownie stawiła się na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie przygotowuje się do rozgrywanego w Bułgarii, Serbii, Rumunii i Chorwacji czempionatu kontynentu. W składzie kadry nie zobaczymy na pewno Joanny Wołosz, która postanowiła zrobić sobie przerwę od gry w reprezentacji. Po trzytygodniowej terapii związanej z problemami zdrowotnymi do przygotowań wróci za to Malwina Smarzek.Terminarz spotkań Polek w ME (18.8-4.9)

Polska - Niemcy (19.8, godz. 19.30)

Polska - Grecja (20.8., godz. 19.30)

Polska - Czechy (21.8., godz. 16:30)

Polska - Hiszpania (23.8, godz. 19.30)

Bułgaria - Polska (25.8, godz. 19.30)

- godziny według czasu polskiegoŻródło : , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Sebastian Tomczyk


Dodał/a Sebastian Tomczyk

Nasza portal oferuje ponad 12 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!


Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


J

acek Nawrocki złożył rezygnację z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarek. Ostatnio szkoleniowiec prowadził Biało-Czerwone w mistrzostwach Europy. Polski Związek Piłki Siatkowej przyjął jego dymisję.


O rezygnacji Jacka Nawrockiego poinformował PZPS poprzez media społecznościowe. Dotychczasowy szkoleniowiec kadry pracował z drużyną narodową od 2 kwietnia 2015 roku.


Po mistrzostwach Europy postanowił rozwiązać umowę za porozumieniem stron, a jego wniosek został przyjęty.


Pod wodzą Nawrockiego nasza żeńska reprezentacja zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 r., dwa lata temu w mistrzostwach Europy była czwarta, a w Lidze Narodów piąta.


Czytaj więcejP

ochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, ma 56 lat i duże doświadczenie trenerskie. W ostatnich sezonach prowadził seniorską reprezentację Polski. Wcześniej pracował m.in. w Skrze Bełchatów i Lechii Tomaszów Mazowiecki.


- Zaczynam nowe wyzwanie. Wyzwaniem jest podjęcie pracy w mistrzu Polski, ale i zdobycie kredytu zaufania kibiców, którzy nie są do mnie przekonani. Najważniejsze są dla mnie dobre relacje z ludźmi, z którymi będę miał kontakt na co dzień – siatkarki, sztab szkoleniowy, pracownicy klubu.


Skupiam się na tym, co mamy do zrobienia, co jest przed nami. Ostatnie tygodnie były trudne. W końcu jestem na miejscu i chcę skupić się na czymś, czego ostatnimi laty mi brakowało, czyli codziennej, klubowej pracy – mówi Nawrocki.


Czytaj więcejP

olska przegrała ze Słowenią 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37) w półfinałowym meczu mistrzostw Europy siatkarzy. Jutro nasz zespół zagra o brązowy medal z pokonanym w spotkaniu Serbia - Włochy.


- Z meczu na mecz gramy coraz lepiej i to jest najbardziej pozytywne. Słoweńcy są jak najbardziej godnym przeciwnikiem. Mają wiele atutów. Są bardzo wszechstronni i dobrze wyszkoleni - powiedział mistrz świata z 1974 roku, Stanisław Gościniak.


Stanisław Gościniak nie ma wątpliwości, że jeżeli zagramy tak jaz Rosją to będzie dobrze. Polska w ostatnich meczach ze Słowenią przegrywała. - Trzeba wyrzucić z głowy tamte porażki i zastanowić się dlaczego tak było - mówi Stanisław Gościniak.


Mistrz świata podkreślił,