X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

otwierdziły się pogłoski o przenosinach Kiery Van Ryk do Turcji. Kanadyjska atakująca po roku spędzonym w barwach Developresu SkyRes Rzeszów przeniosła się do Stambułu, gdzie zagra w barwach THY.


Kiera Van Ryk była jedną z liderek Developresu SkyRes Rzeszów w minionym sezonie. Nie ma się więc co dziwić, że jej pozyskaniem zainteresowane były mocniejsze finansowo kluby.


Ostatecznie kanadyjka po sezonie spędzonym w Rzeszowie zdecydowała się obrać turecki kierunek i zasilić THY Stambuł. W zakończonych niedawno rozgrywkach była jedną z liderek ekipy z Podkarpacia.


Wystąpiła w 28 meczach, w których zdobyła 558 punktów, w tym 17 w polu serwisowym, 45 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym jej skuteczność na przestrzeni całego sezonu wyniosła 45%.


Wcześniej Van Ryk spędziła sezon we Włoszech. Jest także reprezentantką swojego kraju. W barwach kanadyjskich brała udział między innymi w kwalifikacjach olimpijskich oraz przyczyniła się do awansu Kanadyjek do Ligi Narodów.W kolejnym sezonie ma za to stanowić o sile zespołu ze Stambułu, który będzie walczył nie tylko na krajowym podwórku, ale też w europejskich pucharach.


– Jestem bardzo podekscytowana możliwością dołączenia do zespołu ze Stambułu. Nie mogę doczekać się gry w tureckiej ekstraklasie. Zdobycie biletów do Ligi Mistrzyń to niesamowity sukces dla THY i możliwość gry z najlepszymi zespołami na świecie. Jestem wdzięczna, że stałam się częścią tego zespołu. Nie mogę doczekać się początku sezonustwierdziła Kiera Van Ryk.
Żródło : , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Jacek Kool


Dodał/a Jacek Kool

Nasza portal oferuje ponad 12 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!


Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


Z

wykle, kiedy wracał z zagranicy, zaskakiwał nowymi umiejętnościami i doświadczeniem, wielokrotnie przedstawiając się siatkarskiej elicie na nowo. Po kolejnym sezonie w Serie A Wojciech Włodarczyk będzie szalał na skrzydle LUK Politechniki Lublin.


61 meczów i 564 punkty – to bilans Włodarczyka na Półwyspie Apenińskim. W Kioene Padwa był wiodącą postacią. 173 starcia i 1521 punktów to statystyczne ujęcie jego popisów w PlusLidze.


W ciągu 8 sezonów był mistrzem i brązowym medalistą mistrzostw Polski w barwach Skry Bełchatów. Zapisał się także w historii siatkówki m.in. w Warszawie, Radomiu, Lubinie i Olsztynie. Reprezentacji Polski pomógł dwa razy wygrać Memoriał H. J. Wagnera.


– PamiętamK

évin Klinkenberg nadal będzie reprezentował barwy Ślepska Malow Suwałki. Umowa z 31-letnim przyjmującym będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.


Przedłużenie kontraktu z belgijskim zawodnikiem sprawia, że linia przyjęcia biało-niebieskich została skompletowana.


Doświadczony zawodnik jest brązowym medalistą mistrzostw Europy kadetów (2007) i złotym medalistą Ligi Europejskiej (2013). W sezonie 2019/2020 Kévin Klinkenberg był pewnym punktem zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kowala, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu na kolejny rok.


W trakcie minionej kampanii PlusLigi Belg występował na siatkarskich boiskach nieco rzadziej, ale w kluczowych punktach sezonu okazywał się byćB

łażej Krzyształowicz nie będzie już trenerem siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Szkoleniowiec rozstał się z łódzkim klubem po ośmiu latach współpracy, w tym pięciu w roli głównego trenera. W najbliższym czasie rozpocznie pracę w rosyjskim klubie Lokomotiw Kaliningrad.


Błażej Krzyształowicz związał się z Grot Budowlanymi Łódź w 2013 roku. Swoją karierę w klubie rozpoczął od objęcia posady statystyka. Następnie pełnił rolę asystenta trenera, a od sezonu 2016/17 piastował stanowisko pierwszego trenera zespołu i od tego momentu regularnie prowadził drużynę ku zwycięstwom.


W premierowym sezonie swojej pracy, jako główny szkoleniowiec, zdobył pierwszy w historii klubu medal i to pod jego wodzą łódzka żeńska siatkówka wróciła na podium po 28 latach.


Czytaj więcej