X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

P

GE Skra Bełchatów wygrała drugi mecz o brązowy medal mistrzostw Polski. Żółto-czarni pokonali VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa i w środę rozegrają ostateczne spotkanie w hali Energia.

PGE Skra musiała wygrać spotkanie, by wciąż myśleć o trzecim meczu o brązowy medal PlusLigi. Bełchatowianie wciąż borykali się z problemami zdrowotnymi, ponieważ kontuzjowani są Milan Katić i Taylor Sander.

W pierwszym spotkaniu z dobrej strony pokazał się jednak Mikołaj Sawicki i młody przyjmujący musiał podtrzymać swoją dyspozycję, by pomóc swojemu zespołowi w zwycięstwie.

W pierwszej części premierowego seta to jednak VERVA prezentowała się lepiej, zarówno w zagrywce, jak i w bloku, stąd wynik 11:6 dla gospodarzy.

Niestety warszawianie się nie mylili, wciąż wykorzystywali mankamenty gości i powiększali swoją przewagę. Grając w ten sposób PGE Skra nie mogła wygrać i ostatecznie przegrała 13:25.

W drugim secie VERVA kontynuowała dobrą postawę, ale PGE Skra wreszcie zaczęła się przeciwstawiać. Mimo, że przegrywała 6:8, pokazała charakter i w kolejnej części partii wynik oscylował w granicach remisu.

PGE Skra zdołała jednak przechylić szalę na własną korzyść i zwyciężyła w tej partii!

W trzeciej partii wciąż oba zespoły grały na wysokim poziomie i było to widać po wyniku.

Niemal przez całego seta drużyny zdobywały punkt przy swojej akcji, ale świetne zagrywki zaczął posyłać Norbert Huber (20:17). PGE Skra nie odpuściła i wygrała 25:22!

MVP meczu został / a Karol Kłos ( PGE Skra Bełchatów )

Czwartego seta PGE Skra rozpoczęła od świetnej zagrywki i prowadzenia 4:0! Niestety VERVA zaczęła blokować gości i przy stanie 6:5 trener Michał Mieszko Gogol poprosił o czas.

Bardzo dobrymi serwisami popisywał się Sawicki to PGE Skra osiągnęła przewagę (11:8). Bełchatowianie mogli kontrolować seta i ta sztuka faktycznie im się udawała. Ostatecznie PGE Skra zwyciężyła 3:1 i o brązowy medal zagra w środę w Bełchatowie!

Spotkanie zaplanowano na godz. 17.30.

Wynik meczu

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa vs PGE Skra Bełchatów  1 : 3   ( 25:13, 21:25, 22:25, 23:25 )

Stan rywalizacji do dwóch wygranych meczów : ( 1 : 1 )

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa : Trinidad, Kwolek, Nowakowski, Superlak, Grobelny, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Król, Kozłowski.

PGE Skra Bełchatów : Łomacz, Sawicki, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Milczarek, Filipiak, Mitić, Huber.