X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

M

ichał Kubiak nie zdobył trzeciego w karierze mistrzostwa Japonii. Jego Panasonic Panthers w trzech setach uznał wyższość Suntory Sunbirds Dmitrija Muserskiego i musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Panasonic Panthers Michała Kubiaka awansował do rozgrywanego w Wielkanoc finału mistrzostw Japonii po pokonaniu dzień wcześniej w złotym secie Wolf Dogs Nagoja Bartosza Kurka.

Mierzył się w nim z Suntory Sunbirds Dmitrija Muserskiego, a do sięgnięcia po tytuł mistrza kraju potrzebował najpierw zwycięstwa w meczu (rywale mieli na starcie przewagę jednej wygranej jako triumfatorzy fazy zasadniczej), a potem wygranej w granym do 25 punktów złotym secie.

Mimo ogromnej waleczności Pantery musiały jednak uznać wyższość przeciwników już po trzech setach. Duża w tym zasługa Rosjanina, który w niedzielnym spotkaniu zdobył 28 punktów i atakował z niemal 66-procentową skutecznością.

Po drugiej stronie siatki wyraźnym liderem był kapitan reprezentacji Polski, ale w przeciwieństwie do Muserskiego mecz zakończył z 13 punktami, 52-procentową skutecznością zbić i 55-procentową dokładnością w przyjęciu zagrywki. Pantery przegrały 0:3 (21:25, 23:25, 20:25) i tym samym musiały pogodzić się z brakiem złotego medalu mistrzostw Kraju Kwitnącej Wiśni, po który po raz ostatni sięgnęły w 2019 roku.

Był to już czwarty krążek w V-League wywalczony przez Kubiaka od początku jego gry w Panasonic Panthers (w Japonii występuje od 2016 roku). W dorobku ma dwa złote (2018 i 2019) i dwa srebrne medale (2020 i 2021).

Pierwszy krążek w karierze w Kraju Kwitnącej Wiśni wywalczył za to Kurek, który zajął trzecie miejsce na koniec sezonu. Nie miał sobie jednak równych w klasyfikacji najlepszych punktujących. W rundzie zasadniczej uzbierał 915 oczek, a w półfinałowej rywalizacji z Kubiakiem dołożył do swojego dorobku jeszcze 33 oczka.

Żródło : , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Beata Nowa