X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

T

ylko do połowy pierwszej partii spotkania Stali Nysa z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle kibice mogli cieszyć oczy wyrównanym widowiskiem.

Zespół Nikoli Grbicia pokonał rywali 3:0 w inaugurującym meczu sezonu 2020/2021 PlusLigi.

Pierwsze akcje sezonu 2020/2021 to Michał Filip w ataku, który został dwukrotnie zablokowany przez Jakuba Kochanowskiego (1:4).

Głównym problemem Stali była jednak zagrywka – dwa razy flotowa wycelowana w Pawła Zatorskiego, czyli jednego z najlepszych przyjmujących na świecie. Widać było, że Benjamin Toniutti bardzo delikatnie wprowadzał do gry Łukasza Kaczmarka.

Rozgrywał głównie przed Aleksandra Śliwkę, na którym blok dał wyrównanie nysianom (7:7). Gospodarze grali bardzo ofensywnie, co powodowało, że momentami tracili punkty. Mimo to prowadzili wyrównaną walkę (12:12).

W tym momencie meczu dyspozycją imponowali Zbigniew Bartman i Michał Filip, który zamiast przysłowiowego "siła razy ramię" zaczął sięgać po atak precyzyjny (14:14). Nie minęło jednak dużo czasu, a przewagę gościom dał szczelny blok Kochanowskiego, który wzorem początku zmagań wybił rywali z uderzenia.

Wydawało się, że as Śliwki będzie końcem walki w secie, ale Komenda przez Lemańskiego zaczął odrabiać straty. Ostatecznie ZAKSA wygrała 25:19, mimo że do końca partii trudno było punktować Kaczmarkowi.

Drugi set był zupełnie inną historią. Od pierwszych piłek liderem ZAKSY był Łukasz Kaczmarek, który ostatecznie skończył 4/5 ataków.

Przewaga gości rosła z każdą akcją – 5:2, do aż 6:11 po błędzie Lemańskiego w polu serwisowym. Ostatecznie skończyło się wynikiem 13:25 i stylem, o którym gospodarze chcieliby zapomnieć. Po przerwie nie było lepiej.

Kędzierzynianie zaczęli od przewagi 8:3, a siatkarze z Nysy starali się odrobić straty poprzez bardzo ofensywny blok (5:10). Pojedyncze zdobyte punkty niwelowane były jednak przez błędy Bartmana. As serwisowy Krzysztofa Rejno całkowicie zatrzymał grę miejscowych (14:6).

MVP meczu zostałŁukasz Kaczmarek ( Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle )

Kolejne bloki Piotra Łukasika i Kochanowskiego, a także szybkie ataki z szóstej strefy Rejno potwierdziły dominację ZAKSY (17:7).

Choć w końcówce Stal zaliczyła jeszcze kilka dobrych akcji, to było za mało, by zrównać się z gośćmi. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:16 dla kędzierzynian, a mecz rezultatem 3:0 na ich korzyść.

MVP Łukasz Kaczmarek v( Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle )