X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

M

imo panującej pandemii koronawirusa, polscy siatkarze rozegrają w ojczyźnie cztery mecze sparingowe. Dla podopiecznych Vitala Heynena będzie to jeden z pierwszych etapów budowania formy na igrzyska olimpijskie Tokio 2020.


- Zagramy kilka spotkań. Wciąż czekamy na ich miejsca i daty. Chciałem trzech meczów, ale prezes Jacek Kasprzyk przekonał mnie do czterech - mówił nam Vital Heynen, selekcjoner naszej drużyny narodowej na początku czerwca.


Mimo że w ostatnich dniach pod znakiem zapytania stanęły starcia sparingowe z Finami, Biało-Czerwonym gry nie zabraknie. PZPS oficjalnie potwierdził bowiem miejsce i termin rozegrania dwumeczów z reprezentacjami Niemiec i Estonii.


Niestety, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, mecze nadal będą odbywały się bez udziału publiczności. Transmisje ze wszystkich spotkań przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Dla zainteresowanych kibiców, zarówno w Zielonej Górze, jak i w Łodzi, przed halami uruchomione zostaną kina samochodowe.


Miłośnicy siatkówki mogą również wziąć udział w specjalnej akcji, jaką jest zakup awatara kibica z wizerunkiem ich twarzy. Ci, którzy dokonają zakupu do 15 lipca, mają gwarancję, że awatar z ich twarzą pojawi się na wszystkich pozostałych meczach towarzyskich w tym sezonie reprezentacyjnym. Zakup odbywa się poprzez stronę ebilet.pl. Cena awataru to 39 zł.


Obecnie reprezentacja Polski siatkarzy przebywa na drugim zgrupowaniu w Spale. Niebawem Biało-Czerwonych czeka seria spotkań sparingowych. Najpierw w Zielonej Górze mistrzowie świata zagrają z Niemcami (22 i 23 lipca), a następnie w Łodzi z Estonią.


Pod znakiem zapytania stanął turniej Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który miał się odbyć w dniach 9-11 lipca. Zawody zostały przełożone na nieznany termin. Nie wiadomo, czy impreza w ogóle dojdzie do skutku.


Plan spotkań sparingowych reprezentacji Polski siatkarzy:

Polska - Niemcy: 22 lipca o 20.00 i 23 lipca o 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Zielonej Górze.
Polska - Estonia: 26 lipca o 20.00 i 27 lipca o 18.00 w Sport Arena Łódź im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego.Żródło : , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Beata Nowa


Dodał/a Beata Nowa

Nasza portal oferuje ponad 12 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!


Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


K

évin Klinkenberg nadal będzie reprezentował barwy Ślepska Malow Suwałki. Umowa z 31-letnim przyjmującym będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.


Przedłużenie kontraktu z belgijskim zawodnikiem sprawia, że linia przyjęcia biało-niebieskich została skompletowana.


Doświadczony zawodnik jest brązowym medalistą mistrzostw Europy kadetów (2007) i złotym medalistą Ligi Europejskiej (2013). W sezonie 2019/2020 Kévin Klinkenberg był pewnym punktem zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kowala, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu na kolejny rok.


W trakcie minionej kampanii PlusLigi Belg występował na siatkarskich boiskach nieco rzadziej, ale w kluczowych punktach sezonu okazywał się byćW

meczu Ligi Narodów siatkarek Polki przegrały z Brazylijkami 0:3. "Biało-Czerwone" tylko w ostatnim secie nawiązały walkę, ale w końcówce rywalki przypieczętowały zwycięstwo.


Przed rozpoczęciem starcia zdecydowanymi faworytkami były Brazylijki. Reprezentantki Polski do tej pory zdołały zgromadzić 10 punktów w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Narodów i plasują się na 11. miejscu. Rywalki znajdują się natomiast w górnej części tabeli.


Podopieczne Jacka Nawrockiego nie rozpoczęły tego meczu najlepiej i reprezentantki Brazylii bardzo szybko objęły czteropunktowe prowadzenie. Polki początkowo zdołały wyrównać przebieg starcia, jednak rywalki ponownie się rozpędziły i doprowadziły do wyniku 10:18.
Z

wykle, kiedy wracał z zagranicy, zaskakiwał nowymi umiejętnościami i doświadczeniem, wielokrotnie przedstawiając się siatkarskiej elicie na nowo. Po kolejnym sezonie w Serie A Wojciech Włodarczyk będzie szalał na skrzydle LUK Politechniki Lublin.


61 meczów i 564 punkty – to bilans Włodarczyka na Półwyspie Apenińskim. W Kioene Padwa był wiodącą postacią. 173 starcia i 1521 punktów to statystyczne ujęcie jego popisów w PlusLidze.


W ciągu 8 sezonów był mistrzem i brązowym medalistą mistrzostw Polski w barwach Skry Bełchatów. Zapisał się także w historii siatkówki m.in. w Warszawie, Radomiu, Lubinie i Olsztynie. Reprezentacji Polski pomógł dwa razy wygrać Memoriał H. J. Wagnera.


– Pamiętam