X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

W

e wtorek poinformowano o pierwszym przypadku koronawirusa w Kazaniu. Okazało się, że chodzi o Earvina Ngapetha, jednego z najlepszych siatkarzy na świecie.


Początkowo media informowały jedynie o tym, że pierwszym mieszkańcem Kazania zarażonym koronawirusem jest obywatel Francji. Jak dowiedział się jednak rosyjski portal Business Online, chodzi o Earvina N’Gapetha. Informację tę potwierdziły również władze Tatarstanu i podkreślają, że zawodnik czuje się dobrze.


Przyjmujący Zenitu Kazań miał zarazić się podczas pobytu we Francji, dokąd udał się na kilka dni, przed rozpoczęciem play-offów w rosyjskiej Superlidze. Po powrocie do Rosji został poddany badaniom z powodu złego samopoczucia. Earvin N’Gapeth to pierwszy potwierdzony pacjent z koronawirusem w Kazaniu.


W obliczu tych wydarzeń wiele wskazuje na to, że rosyjska Superliga zakończy sezon. Wprawdzie rozgrywki w Superlidze trwają, ale z rywalizacji wycofała się chociażby drużyna Macieja Muzaja. Władze Gazpromu-Jugry Surgut postanowiły nie przystępować do rewanżu w play-off z Dynamem Moskwa.


Poprosił o wizytę domową, dzięki czemu uniknął kontaktu z pozostałymi zawodnikami i sztabem Zenitu Kazań. Siatkarz był hospitalizowany w szpitalu chorób zakaźnych w Kazaniu, gdzie właśnie test wykazał obecność koronawirusa w organizmie.


- Pacjent czuje się dobrze - powiedziała Lilia Galimowa, rzecznika prasowa prezydenta republiki Tatarstanu. Stan Francuza jest zadowalający. Ma wyjść ze szpitala 26 marca, czyli dokładnie po 14 dniach.

Żródło : 0 , Nadesłał : Magda Nietrzaska , Redaktor artykułu : Magda Nietrzaska


Dodał/a Magda Nietrzaska

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 1

Komentarze 1

Niezłe

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


U

drugiego z siatkarzy występującego w ekstraklasie Aluronu CMC Warty Zawiercie test na obecność w organizmie koronawirusa dał wynik pozytywny - poinformował klub.


Ponowne badania przeprowadzone po tym, jak w poniedziałek COVID-19 wykryto u jednego z zawodników.


"Pozostałe 18 testów wykonanych po upłynięciu 7 dni od kontaktu z wcześniej zakażonym siatkarzem dało wyniki negatywne" - można przeczytać klubowym komunikacie.


Wymazy zostały pobrane w piątek. Część przebadanych osób otrzymała wyniki jeszcze tego samego dnia po godzinie 22, pozostali w sobotę w godzinach porannych. Po otrzymaniu decyzji z Sanepidu o zakończeniu kwarantanny zespół, z wyjątkiem dwóch graczy, ma wrócić do treningów.
W

turnieju finałowym PreZero Grand Prix PLS przyszedł czas na kolejny pojedynek o finał. W drugim półfinale po dwóch stronach siatki stanęli siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz Indykpolu AZS Olsztyn.


O wyniku spotkania decydował dopiero tie-break, w którym lepsi okazali się siatkarze Skry i to oni powalczą o triumf w całym turnieju.


Początek drugiego półfinału stał pod znakiem wyrównanej walki, jako pierwsi na trzy oczka odskoczyli olsztynianie (8:5). Na skrzydłach bardzo dobrze radził sobie Jakub Czerwiński (10:6), to po stronie jego zespołu było trochę więcej szczęścia (13:8).


Do tego PGE Skra Bełchatów nie wystrzegała się błędów (10:16), te zdarzały się również rywG

Jastrzębski Węgiel wygrał z PGE Skrą Bełchatów 2:0 (25:17, 25:20) w finałowym meczu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, który rozgrywany był na LOTOS Letnim Stadionie w Gdańsku.


MVP został wybrany Jakub Popiwczak. W spotkaniu o trzecie miejsce GKS Katowice pokonał Indykpol AZS Olsztyn 2:0 (25:18, 25:23).


Jastrzębianie od początku udziału w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki spisywali się bardzo dobrze. W niedzielę rozegrali wyrównane półfinałowe spotkanie przeciwko GKS-woi Katowice, które wygrali 2:1. Przed pierwszym gwizdkiem finałowego meczu nie ukrywali, że celują w złoty medal.


- Sam fakt, że pokonaliśmy tak mocne drużyny świadczy o naszej sile. Nie mamy zamiaru się na tym zatrzymać. Ch