X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

T

o jeden z kluczowych meczów mogących decydować o zapewnieniu sobie miejsca w play-off ligi siatkarzy.

Nic dziwnego, że na parkiecie w Suwałkach byliśmy w piątek świadkami czegoś zupełnie nie z tej ziemi, punktowego rekordu w jednym secie. W najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarzy takiego wyniku jeszcze nie oglądano!

Chodzi o starcie Ślepska Malow Suwałki z Cerradem Czarnymi Radom. Czarni byli na fali ostatnio zaskakiwali rezultatami, potrafili odprawić i lidera – Vervę, i ćwierćfinalistę Ligi Mistrzów – Jastrzębski Węgiel.

Sytuacja w tabeli na miejscach od piątego do ósmego, ostatniego dającego kwalifikację do play-off, pozostaje wciąż bardzo delikatna. Nikt nie może być niczego pewien.

Tak było przed tym meczem, tym bardziej że ekipy z Suwałk i Radomia miały w dorobku identyczny bilans punktowy – po 28. Ślepsk zajmował siódmą lokatę dzięki większej liczbie zwycięstw, ale z drugiej strony Czarni mieli o jeden mecz rozegrany mniej. Tak czy inaczej, to była potyczka z gatunku tych o podwójnym ciężarze gatunkowym.

No i mocno wzięli sobie to do serca siatkarze obu zespołów. Po pierwszym, "normalnym" secie, który 25:23 wygrali goście, doszło do partii bez precedensu w PlusLidze. Trwała ona... godzinę i zakończyła się kosmicznym wynikiem 44:42 (!!!) dla Czarnych. To prawie tak jakby zespoły rozegrały dwa sety w jednym.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną radomian 3:1 (25:23, 44:42, 22:25, 25:21), którzy wskoczyli na 6. miejsce, a drugi set już przeszedł do kronik PlusLigi.

Rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki Kamil Składowski poinformował po zakończeniu niesamowitej odsłony, że w ten sposób padł rekord punktowy jednego seta w historii rozgrywek profesjonalnych. Poprzednie najlepsze osiągnięcie pod tym względem padło w sezonie 2017/18 (42:40).

MVP meczu został wybrany Karol Butryn ( Cerrad Czarni Radom )

Wynik meczu

Cerrad Czarni Radom vs MKS Ślepsk Malow Suwałki   3 : 1  ( 25:23, 44:42, 22:25, 25:21 )

Cerrad Czarni Radom : Boruch, Butryn, Kędzierski, Pajenk, Sander, Włodarczyk, Masłowski, Ruciak (libero) oraz Firszt, Grzechnik, Protopsaltis.

MKS Ślepsk Malow Suwałki : Bołądź, Rohnka, Sapiński, Szerszeń, Takvam, Tuaniga, Filipowicz, Stańczak (libero) oraz Gonciarz, Klinkenberg, Rudzewicz, Siek, Szwaradzki.

MVP: Karol Butryn ( Cerrad Czarni Radom )