X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

F

IVB nie próżnuje. Światowa federacja wciąż wymyśla i implementuje nowe rozwiązania w siatkówce. Czasem wychodzi to lepiej, czasem gorzej.


Jak będzie z dzisiejszą nowością. Przekonamy się zapewne już niebawem, bo właśnie od dziś wchodzi nowy system obliczania rankingu reprezentacji. Zmieniona formuła ma być bardziej dokładna i lepiej odzwierciedlająca realną siłę drużyn.


Wszystkie wyniki począwszy od 1 stycznia 2019 stworzą światowy ranking, który będzie na bieżąco aktualizowany przy pomocy na żywo zbieranych danych z meczu.


Podział na grupy olimpijskie nastąpił jednak na podstawie starego rankingu na dzień 31 stycznia 2020. Szef światowej federacji Ary S. Graça chwali nowy system.


Przez ostatnie osiemnaście miesięcy pracowaliśmy nad nowym rankingiem. Testowaliśmy i usprawnialiśmy go. Jestem nim zachwycony. To przejrzyste i sprawiedliwe rozwiązanie, które pozwoli na zbalansowany podział reprezentacji na grupy w turniejach kwalifikacyjnych. To duży i ekscytujący krok w rozwoju siatkówkinowa metoda ustalania rankingu sprawia, że każdy set jest bardzo ważny.


W nowym systemie algorytm na podstawie wyników i danych historczynych ustali prawdopodobieństwo każdego wyniku spotkania (od 3:0 do 0:3). Faktyczny rezultat będzie porównywany z przewidywanymi wynikami.


Jeżeli drużyna wypadnie powyżej oczekiwań, otrzyma punkty do rankingu, jeżeli spisze się gorzej, niż przewidzi to algorytm – straci rankingowe punkty. Im bliżej wynik faktyczny będzie wyniku przewidywanego, tym mniejsza liczba punktów będzie przyznawana lub odbierana.

Ranking FIVB z dnia 01.02.2020 - mężczyźniRanking FIVB z dnia 01.02.2020 - kobiety
Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Jacek Kool


Dodał/a Jacek Kool

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


G

Jastrzębski Węgiel wygrał z PGE Skrą Bełchatów 2:0 (25:17, 25:20) w finałowym meczu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, który rozgrywany był na LOTOS Letnim Stadionie w Gdańsku.


MVP został wybrany Jakub Popiwczak. W spotkaniu o trzecie miejsce GKS Katowice pokonał Indykpol AZS Olsztyn 2:0 (25:18, 25:23).


Jastrzębianie od początku udziału w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki spisywali się bardzo dobrze. W niedzielę rozegrali wyrównane półfinałowe spotkanie przeciwko GKS-woi Katowice, które wygrali 2:1. Przed pierwszym gwizdkiem finałowego meczu nie ukrywali, że celują w złoty medal.


- Sam fakt, że pokonaliśmy tak mocne drużyny świadczy o naszej sile. Nie mamy zamiaru się na tym zatrzymać. ChU

drugiego z siatkarzy występującego w ekstraklasie Aluronu CMC Warty Zawiercie test na obecność w organizmie koronawirusa dał wynik pozytywny - poinformował klub.


Ponowne badania przeprowadzone po tym, jak w poniedziałek COVID-19 wykryto u jednego z zawodników.


"Pozostałe 18 testów wykonanych po upłynięciu 7 dni od kontaktu z wcześniej zakażonym siatkarzem dało wyniki negatywne" - można przeczytać klubowym komunikacie.


Wymazy zostały pobrane w piątek. Część przebadanych osób otrzymała wyniki jeszcze tego samego dnia po godzinie 22, pozostali w sobotę w godzinach porannych. Po otrzymaniu decyzji z Sanepidu o zakończeniu kwarantanny zespół, z wyjątkiem dwóch graczy, ma wrócić do treningów.
G

KS Katowice pokonał Indykpol AZS Olsztyn 2:0 (25:18, 25:23) w meczu o trzecie miejsce PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, które rozgrywane jest na LOTOS Letnim Stadionie w Gdańsku. MVP Sławomir Stolc. W spotkaniu finałowym zagra natomiast Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów.


GKS Katowice i Indykpol AZS Olsztyn zmierzyły się ze sobą w walce o trzecie miejsce historycznego turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Katowiczanie w niedzielnym półfinale po wyrównanym spotkaniu ulegli Jastrzębskiemu Węglowi 1:2.


- Niewiele nam zabrakło, abyśmy pokonali jastrzębian. Rywale mają w składzie bardzo dobrych zawodników. Nam pozostała walka o trzecie miejsce - powiedział przed meczem Damian Musiak, trener GKS-u.


Czytaj więcej