X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

F

IVB nie próżnuje. Światowa federacja wciąż wymyśla i implementuje nowe rozwiązania w siatkówce. Czasem wychodzi to lepiej, czasem gorzej.


Jak będzie z dzisiejszą nowością. Przekonamy się zapewne już niebawem, bo właśnie od dziś wchodzi nowy system obliczania rankingu reprezentacji. Zmieniona formuła ma być bardziej dokładna i lepiej odzwierciedlająca realną siłę drużyn.


Wszystkie wyniki począwszy od 1 stycznia 2019 stworzą światowy ranking, który będzie na bieżąco aktualizowany przy pomocy na żywo zbieranych danych z meczu.


Podział na grupy olimpijskie nastąpił jednak na podstawie starego rankingu na dzień 31 stycznia 2020. Szef światowej federacji Ary S. Graça chwali nowy system.


Przez ostatnie osiemnaście miesięcy pracowaliśmy nad nowym rankingiem. Testowaliśmy i usprawnialiśmy go. Jestem nim zachwycony. To przejrzyste i sprawiedliwe rozwiązanie, które pozwoli na zbalansowany podział reprezentacji na grupy w turniejach kwalifikacyjnych. To duży i ekscytujący krok w rozwoju siatkówkinowa metoda ustalania rankingu sprawia, że każdy set jest bardzo ważny.


W nowym systemie algorytm na podstawie wyników i danych historczynych ustali prawdopodobieństwo każdego wyniku spotkania (od 3:0 do 0:3). Faktyczny rezultat będzie porównywany z przewidywanymi wynikami.


Jeżeli drużyna wypadnie powyżej oczekiwań, otrzyma punkty do rankingu, jeżeli spisze się gorzej, niż przewidzi to algorytm – straci rankingowe punkty. Im bliżej wynik faktyczny będzie wyniku przewidywanego, tym mniejsza liczba punktów będzie przyznawana lub odbierana.

Ranking FIVB z dnia 01.02.2020 - mężczyźniRanking FIVB z dnia 01.02.2020 - kobiety


Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Jacek Kool


Dodał/a Jacek Kool

Nasza portal oferuje ponad 12 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!


Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


W

meczu Ligi Narodów siatkarek Polki przegrały z Brazylijkami 0:3. "Biało-Czerwone" tylko w ostatnim secie nawiązały walkę, ale w końcówce rywalki przypieczętowały zwycięstwo.


Przed rozpoczęciem starcia zdecydowanymi faworytkami były Brazylijki. Reprezentantki Polski do tej pory zdołały zgromadzić 10 punktów w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Narodów i plasują się na 11. miejscu. Rywalki znajdują się natomiast w górnej części tabeli.


Podopieczne Jacka Nawrockiego nie rozpoczęły tego meczu najlepiej i reprezentantki Brazylii bardzo szybko objęły czteropunktowe prowadzenie. Polki początkowo zdołały wyrównać przebieg starcia, jednak rywalki ponownie się rozpędziły i doprowadziły do wyniku 10:18.
K

évin Klinkenberg nadal będzie reprezentował barwy Ślepska Malow Suwałki. Umowa z 31-letnim przyjmującym będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.


Przedłużenie kontraktu z belgijskim zawodnikiem sprawia, że linia przyjęcia biało-niebieskich została skompletowana.


Doświadczony zawodnik jest brązowym medalistą mistrzostw Europy kadetów (2007) i złotym medalistą Ligi Europejskiej (2013). W sezonie 2019/2020 Kévin Klinkenberg był pewnym punktem zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kowala, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu na kolejny rok.


W trakcie minionej kampanii PlusLigi Belg występował na siatkarskich boiskach nieco rzadziej, ale w kluczowych punktach sezonu okazywał się byćZ

wykle, kiedy wracał z zagranicy, zaskakiwał nowymi umiejętnościami i doświadczeniem, wielokrotnie przedstawiając się siatkarskiej elicie na nowo. Po kolejnym sezonie w Serie A Wojciech Włodarczyk będzie szalał na skrzydle LUK Politechniki Lublin.


61 meczów i 564 punkty – to bilans Włodarczyka na Półwyspie Apenińskim. W Kioene Padwa był wiodącą postacią. 173 starcia i 1521 punktów to statystyczne ujęcie jego popisów w PlusLidze.


W ciągu 8 sezonów był mistrzem i brązowym medalistą mistrzostw Polski w barwach Skry Bełchatów. Zapisał się także w historii siatkówki m.in. w Warszawie, Radomiu, Lubinie i Olsztynie. Reprezentacji Polski pomógł dwa razy wygrać Memoriał H. J. Wagnera.


– Pamiętam