X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

W

meczu otwierającym 2. kolejkę Krispol 1. Ligi siatkarzy Stal Nysa S.A. pokonała LUK Politechnikę Lublin 3:0. Drużyna beniaminka ambitnie walczyła z drugą drużyną poprzedniego sezonu, ale nie zdołała ugrać nawet seta.

Trzy odsłony tej konfrontacji miały podobny scenariusz. Do pewnego momentu przyjezdni dotrzymywali kroku gospodarzom, ale w kluczowych fragmentach górę brało doświadczenie siatkarzy z Nysy, a ekipa beniaminka zaczynała popełniać błędy.

W pierwszej partii Stal miała piłkę setową po przestrzelonej zagrywce lublinian (24:17). Gościom udało się obronić kilka piłek, gdy w polu zagrywki błysnął Roman Oroń, ale po dwóch udanych serwisach popełnił on błąd, co zakończyło tę partię (25:20).

Druga partia była wyrównana do stanu 20:20, ekipa z Lublina znów próbowała zaskoczyć rywali zagrywką, ale kluczowe piłki padły łupem gospodarzy. Wynik na 25:22 ustalił skutecznym atakiem Bartosz Krzysiek.

W trzecim secie podobnie – jeszcze przy stanie 22:20 goście mogli marzyć o przedłużeniu tego meczu. Skuteczny atak Łukasza Łapszyńskiego, błąd podwójnego odbicia w drużynie Politechniki oraz atak Krzyśka (25:21) przyniosły jednak decydujące punkty siatkarzom z Nysy.

Terminarz 2. kolejki Krispol 1. Ligi siatkarzy:

2019-09-20: Stal Nysa S.A. – LUK Politechnika Lublin 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)
2019-09-21: SMS PZPS I Spała – KFC Gwardia Wrocław (sobota, godzina 17.00)
2019-09-21: AZS AGH Kraków – BBTS Bielsko-Biała (sobota, godzina 17.00)
2019-09-21: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Mickiewicz Kluczbork (sobota, godzina 17.00)
2019-09-21: KPS Siedlce – MCKiS Jaworzno (sobota, godzina 18.00)
2019-09-21: ZAKSA Strzelce Opolskie – APP Krispol Września (sobota, godzina 18.00)

Mecz AZS Częstochowa – Exact Systems Norwid Częstochowa został odwołany w związku z nie przyznaniem licencji dla zespołu AZS.

PZPS, Volley-World

Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Magda Nietrzaska

Dodał/a Magda Nietrzaska

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

S

ą siatkarze z Katowic - jest tie-break. Ekipa Grzegorza Słabego źle rozpoczęła spotkanie na swoim boisku, tracąc dwa sety.

Powrót do bardzo dobrej dyspozycji w drugiej części meczu pomógł katowiczanom triumfować ostatecznie nad Stalą Nysa (3:2), która przegrała drugie spotkanie z rzędu. Tytuł MVP przypadł atakującemu Jakubowi Jaroszowi.

Początek meczu był... przeciętny po obu stronach boiska. Zarówno katowiczanie, jak i goście z Nysy zanotowali na swoim koncie kilka skutecznych akcji, ale z drugiej strony popełniali też błędy w zagrywce i ataku.

W środkowej części seta ekipa Krzysztofa Stelmacha zaliczyła okres zdecydowanie lepszej gry, zdobywając oczka z zagrywki i po bloku, ale passa szybko została przerwa

P

ięciu członków drużyny Ślepsk Malow Suwałki miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował występujący w ekstraklasie siatkarzy klub. Nie podano danych osób zakażonych.

Jak podano, badanie przeprowadzono w środę.

"Zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek.

W związku z zaistniałą sytuacją Ślepsk Malow Suwałki zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa" - podano w komunikacie.

J

astrzębski Węgiel udanie rozpoczął rywalizację w eliminacjach do Ligi Mistrzów siatkarzy. Polski zespół pokonał Stroitel Mińsk 3:0.

Zespół Jastrzębskiego Węgla występuje w roli gospodarza trzydniowego turnieju, w którym rywalizują w sumie trzy drużyny.

We wtorek siatkarze Luke'a Reynoldsa 3:0 pokonali Stroitel Mińsk, choć dwa pierwsze sety kończyły się walką na przewagi. Wydawało się, że po pewnym ligowym zwycięstwie w weekend z Asseco Resovią, polski zespół nie będzie miał problemów z białoruską ekipą, ale dopiero trzeci set przyniósł zdecydowaną dominację Jastrzębskiego Węgla.

Siatkarze z Mińska w dwóch pierwszych partiach utrzymywali trzypunktową przewagę nad jastrzębianami przez większość czasu.