Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

S

iatkarze Asseco Resovii w pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski przegrali w hali na Podpromiu z Projektem Warszawa 0:3. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Drugie spotkanie rozegrane zostanie w piątek o 20.30 w Warszawie.

Obie drużyny musiały pozbierać się po boleśnie przegranych półfinałach PlusLigi, choć porażki przyszły w zupełnie inny sposób. Projekt w rywalizacji z Aluronem CMC Wartą Zawiercie ugrał tylko seta.Asseco Resovia była o włos od wyeliminowania Jastrzębskiego Węgla. Szybciej pozbierali się siatkarze z Warszawy. W ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie Resovia nie wygrała choćby jednej partii.

iatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wracają na podium TAURON Ligi. W czwartym meczu rywalizacji o trzecie miejsce przełamały rywalki przed ich publicznością, pokonując w Łodzi Grot Budowlanych 3:1.

Dzięki temu do zdobytego w marcu TAURON Pucharu Polski dokładają brązowy medal. Tym samym bielszczanki powtórzyły osiągnięcie z 2011 roku. Imponujący w ich wykonaniu był zwłaszcza trzeci set, w którym pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 12 punktów.

Do tej pory w rywalizacji o brązowy medal obie drużyny wykorzystywały atut własnego boiska.W poprzednim meczu bielszczanki wygrały u siebie 3:1 i do Łodzi pojechały z

D

avid Smith dołączył do ZAKSY w 2019 roku, szybko stając się jednym z filarów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, przyczyniając się do licznych sukcesów swojej drużyny.

Jego wszechstronne umiejętności, determinacja oraz profesjonalizm sprawiły, że stał się niezastąpionym ogniwem naszego zespołu.

W barwach ZAKSY David Smith rozegrał już pięć sezonów, w tym czasie trzykrotnie zdobywając złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów (2021, 2022, 2023), również trzy razy wygrywał Superpuchar Polski (2019, 2020 -Superpuchar Mistrzów, 2023), do tego trzykrotnie zdobył Puchar Polski (2021, 2022, 2023) oraz dwa wicemistrzostwa (2021,