X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

V

ital Heynen nie poprowadzi reprezentacji Polski w meczu o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Narodów. Belg udał się do Zakopanego, by trenować znajdujących się tam siatkarzy. W meczu z Brazylią rolę pierwszego trenera przejmie Jakub Bednaruk.

Pierwotnie Heynen miał wrócić do Polski po zakończeniu fazy grupowej Final Six. Dobre wyniki kadry sprawiły jednak, że selekcjoner kadry postanowił zostać z drużyną, by wspólnie walczyć o zwycięstwo Ligi Narodów. Po porażce z Rosją (1:3) postanowił jednak polecieć do Zakopanego, gdzie znajdują się zawodnicy z pierwszego składu reprezentacji.

W niedzielnym meczu z Brazylią drużynę poprowadzi asystent Heynena, Jakub Bednaruk. Informację podał komentator Polsatu Sport Tomasz Swędrowski, który przebywa w Chicago na turnieju Final Six Ligi Narodów.

O tym fakcie w mediach społecznościowych poinformował także klub Jakuba Bednaruka, MKS Będzin.

Instagram o fakcie , że Jakub Bednaruk poprwadzi dziś reprezentacje.

PZPS, Volley-World

Żródło : 0 , Nadesłał : Tomek JUrek , Redaktor artykułu : Magda Nietrzaska

Dodał/a Magda Nietrzaska

Nasza portal oferuje ponad 12 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

• 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!

Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

B

łażej Krzyształowicz nie będzie już trenerem siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Szkoleniowiec rozstał się z łódzkim klubem po ośmiu latach współpracy, w tym pięciu w roli głównego trenera. W najbliższym czasie rozpocznie pracę w rosyjskim klubie Lokomotiw Kaliningrad.

Błażej Krzyształowicz związał się z Grot Budowlanymi Łódź w 2013 roku. Swoją karierę w klubie rozpoczął od objęcia posady statystyka. Następnie pełnił rolę asystenta trenera, a od sezonu 2016/17 piastował stanowisko pierwszego trenera zespołu i od tego momentu regularnie prowadził drużynę ku zwycięstwom.

W premierowym sezonie swojej pracy, jako główny szkoleniowiec, zdobył pierwszy w historii klubu medal i to pod jego wodzą łódzka żeńska siatkówka wróciła na podium po 28 latach.

olskie siatkarki odniosły cenne zwycięstwo w Lidze Narodów. Pewnie pokonały Tajlandię 3:0.

Polki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przewyższały rywalki. W efekcie wygrały bardzo pewnie, bez straty seta.

Od początku nasze siatkarki prowadziły. W pierwszym secie ta przewaga nie była jednak duża. W najlepszym momencie sięgnęła trzech punktów. Tajki ambitnie walczyły, ale ostatecznie przegrały 23:25.

Wygrana partia mobilizująco podziałała na nasze zawodniczki. W kolejnych dwóch partiach kompletnie zdominowały wydarzenia na parkiecie.

Szansę od Jacka Nawrockiego dostało kilka zmiennicz

P

olskie siatkarki przegrały z Niemkami 0:3 (23:25, 20:25, 23:25) w 12. kolejce VNL 2021. Najlepiej podopieczne selekcjonera Jacka Nawrockiego grały w trzecim secie, ale ostatecznie przegrały każdą część meczu. To była ósma porażka Polski w rozgrywkach.

Polki wyszły na poniedziałkowe spotkanie w szóstce: Klaudia Alagierska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Malwina Smarzek, Katarzyna Wenerska i Zuzanna Górecka. Na libero jak zwykle grały - Maria Stenzel i Monika Jagła.

Po w miarę wyrównanym początku, "Biało-Czerwone" odskoczyły na kilkupunktowe prowadzenie - 8:5 na pierwszej przerwie technicznej, a potem nawet 10:5 i Felix Koslowski był zmuszony wziąć czas.