X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

T

a kariera rozwija się błyskawicznie. W grudniu Magdalena Stysiak skończyła 18 lat, a jej talent dostrzeżono już w Europie. Młoda siatkarka reprezentacji Polski zdradza „, że ma już podpisany kontrakt we włoskiej Serie A. Na razie czeka ją rywalizacja w Lidze Narodów. Od wtorku do czwartku Polki grają w Chinach z gospodyniami, USA i Turcją, czyli absolutną czołówką.


Jakie masz wrażenia po pierwszych meczach w Lidze Narodów?


Bardzo się cieszę, że trener dał mi szansę i mogę się pokazać w turnieju seniorek. Mam nadzieję, że moja kariera ulegnie teraz przyśpieszeniu. Staram się wyciągnąć jak najwięcej z każdego meczu i całej otoczki. Po przylocie do Chin było ciężko ze względu na zmianę czasu, ale jeden pełny dzień wystarczył na aklimatyzację.


Macie 7 zwycięstw w 9 meczach i sporą szansę na awans do turnieju Final Six.


Przeczytaj również ... Jedno jest pewne w połowie czerwca szykują się extra emocje.


Przed rozgrywkami naszym celem było utrzymanie miejsca w Lidze Narodów, ale gdy pojawia się szansa awansu, to czemu jej nie wykorzystać? Turniej w Chinach będzie najtrudniejszy ze względu na klasę rywalek i fakt, że gospodynie zagrają już w optymalnym składzie.


Przeczytaj również ... Igor Gorgonzola Novara triumfuje . Joanna Wołosz ze srebrem.


To optymistyczne, że po dosyć dotkliwej porażce z Serbią pozbierałyście się szybko i wygrałyście z Belgią i Rosją.


Każdy wygrany mecz dodaje nam pewności i wiary w siebie. Serbki jak zwykle były na nas mocno nastawione. Z Rosją był ciężki mecz, bo zawsze towarzyszą tym spotkaniom duże emocje. Teraz mamy do zrealizowania nasz cichy cel, czyli awans do Final Six, a później w turnieju przedolimpijskim chcemy powalczyć z Serbią o awans do Tokio.


Na twoim lewym bicepsie widać tatuaż. Co przedstawia?


Nie jest nowy, mam go już jakieś 3 lata. To zdanie „Don't dream your life, live your dream” (Nie żyj marzeniami, sama je przeżywaj), te słowa dodają mi otuchy, motywują i sprawiają, że myślę pozytywnie.


To prawda, że w następnym sezonie zagrasz we Włoszech?


– Kontrakt mam już podpisany, a gdy za dwa tygodnie wrócę z turnieju w Korei, to wszystko będzie oficjalnie ogłoszone. Czekam na fajną przygodę i kolejne doświadczenie. Co ma być, to będzie.

PZPS, Volley-World


Żródło : 0 , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Sebastian Tomczyk


Dodał/a Sebastian Tomczyk

Nasza portal oferuje ponad 12 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wyszukiwarka

Śledź nas

Poczytaj najnowsze informacje o nas w sieciach społecznościowych!


Pobierz najnowsze wiadomości dostarczane codziennie!

Wpisz swój email, zapisz się do newslettera.

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


J

acek Nawrocki złożył rezygnację z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarek. Ostatnio szkoleniowiec prowadził Biało-Czerwone w mistrzostwach Europy. Polski Związek Piłki Siatkowej przyjął jego dymisję.


O rezygnacji Jacka Nawrockiego poinformował PZPS poprzez media społecznościowe. Dotychczasowy szkoleniowiec kadry pracował z drużyną narodową od 2 kwietnia 2015 roku.


Po mistrzostwach Europy postanowił rozwiązać umowę za porozumieniem stron, a jego wniosek został przyjęty.


Pod wodzą Nawrockiego nasza żeńska reprezentacja zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 r., dwa lata temu w mistrzostwach Europy była czwarta, a w Lidze Narodów piąta.


Czytaj więcejR

eprezentacja Serbii wygrała z Holandią 3:0 (25:23, 25:20, 27:25) w ramach ćwierćfinału siatkarskich mistrzostw Europy. Obrońcy tytułu jako pierwsi zameldowali się w fazie finałowej mistrzostw, która odbędzie się w Katowicach.


Serbowie poza bardzo wyrównanym spotkaniem z Biało-Czerwonymi przeszli przez fazę grupową jak burza. Z drugiej pozycji trafili właśnie na Turcję. Naturalnym faworytem przed meczem byli Serbowie, obrońcy tytułu mistrzowskiego.


Mecz jednak nie był dla nich zbyt przyjemnym doświadczeniem. Drużyna Slobodana Kovaca nie zagrała najlepszego spotkania, a po drugiej stronie doskonale spisywała się reprezentacji Turcji, napędzana młodymi i ambitnymi siatkarzami.


Po pełnym dramaturgiiP

ochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, ma 56 lat i duże doświadczenie trenerskie. W ostatnich sezonach prowadził seniorską reprezentację Polski. Wcześniej pracował m.in. w Skrze Bełchatów i Lechii Tomaszów Mazowiecki.


- Zaczynam nowe wyzwanie. Wyzwaniem jest podjęcie pracy w mistrzu Polski, ale i zdobycie kredytu zaufania kibiców, którzy nie są do mnie przekonani. Najważniejsze są dla mnie dobre relacje z ludźmi, z którymi będę miał kontakt na co dzień – siatkarki, sztab szkoleniowy, pracownicy klubu.


Skupiam się na tym, co mamy do zrobienia, co jest przed nami. Ostatnie tygodnie były trudne. W końcu jestem na miejscu i chcę skupić się na czymś, czego ostatnimi laty mi brakowało, czyli codziennej, klubowej pracy – mówi Nawrocki.


Czytaj więcej