X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

D

rużyna Cucine Lube Civitanova wygrała 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:19) z Sir Safety Conad Perugią w drugim meczu finałowym ligi włoskiej. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego wyrównali stan rywalizacji na 1-1.

Pierwsze spotkanie finałowe zakończyło się niespodziewanie gładkim zwycięstwem ekipy z Perugii. Siatkarze Lube w żadnym z setów nie przekroczyli granicy 18 punktów.

Początek premierowej odsłony zwiastował nieco bardziej wyrównane widowisko. Do stanu 7:7 walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero wtedy przewagę zaczęli budować gospodarze. W środkowej fazie seta wynosiło ono aż pięć punktów i do końca seta nie zmniejszyło się choćby o punkt.

Podrażnieni porażką przyjezdni podeszli do drugiego seta bardzo zmotywowani i szybko uzyskali prowadzenie aż 4:1. W pewnym momencie asem serwisowym popisał się Osmany Juantorena. Chwilę później w ataku pomylił się Aleksandar Atanasijević.

Przeczytaj również ... 'Czasami lubię założyć szpilki' mówi Jovana Brakocević.

Złą serię Perugii kapitalnym atakiem po ciasnym skosie przerwał Wilfredo Leon. W końcówce na boisku zrobiło się niezwykle gorąco. Cucine Lube ponownie zerwało się do walki i złapało kontakt punktowy (19:20). Nie zdołało jednak odwrócić losów seta i przEgrało 22:25.

Przeczytaj również ... Sam Malinowski to za mało za ZAKSĘ. Kędzierzyn w finale.

Trzecia partia to popis siatkówki z obu stron. W połowie seta Perugia zdołała odskoczyć na trzy punkty, jednak zaliczka okazała się zbyt mała. Gospodarze wrzucili wyższy bieg i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:22).

Przeczytaj również ... Paweł Woicki trenerem Polaków na Uniwersjadzie.

Ostatnia odsłona od początku nieco lepiej układała się dla Cucine Lube. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego napędzali się znakomitymi zagraniami do tego stopnia, że nawet gwiazdorska ekipa z Perugii nie była w stanie ich zatrzymać.

Wyniki meczów

Cucine Lube Civitanova vs Sir Safety Conad Perugia  3:1   (25:19, 22:25, 25:22, 25:19)

Cucine Lube Civitanova : Rezende, Juantorena, Simon, Sokołow, Leal, Cester, Balaso (libero).

Sir Safety Conad Perugia : Podrascanin, Atanasijevic, Leon, Ricci, De Cecco, Lanza, Colaci (libero)

MVP : Yoandry Leal ( Cucine Lube Civitanova)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw) 1:1