Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

P

GE Skra Bełchatów zamknęła kadrę na zbliżający się sezon PlusLigi. Do zespołu dziewięciokrotnych mistrzów Polski dołączył serbski rozgrywający Mihajlo Mitić, który będzie reprezentował żółto-czarne barwy przez najbliższy rok.

30-letni Mitić ma 201 cm wzrostu i jest wychowankiem Crveny Zvezdy Belgrad. W klubie ze stolicy Serbii występował w latach 2008–13.

Następnie był siatkarzem Sir Safety Perugia (2013–14), Chaumont VB 52 (2014–15), Al Zahra (2015–16), ponownie Perugii (2016–17), Gazprom-Jugra Surgut (2017), APOEL Nikozja (2018) i Speed Ball Chekka (2019). W sezonie 2019/20 występował w czeskiej drużynie Black Volley Beskydy.

W trakcie swojej kariery wywalczył dw

W

czwartkowy wieczór Developres SkyRes Rzeszów rozegrał pierwsze przedsezonowe spotkanie kontrolne z ekipą DPD Legionovia Legionowo.

Mecz, ze względu na sytuację epidemiczną panującą w kraju, odbył się bez udziału publiczności. Rzeszowska drużyna wygrała pewnie 3:0.

Przed właściwym meczem drużyny rozegrały 2 krótkie sety na nieco zmienionych zasadach - partie grano do 15 punktów, mocno rotowano składami, po skończeniu pierwszej akcji, a gra była urozmaicona dorzucaniem piłek przez trenerów czy asystentów - postawiono nacisk na grę w obronie i kontrze.

Następnie zespoły rozegrały trzy normalne sety, dwa do 25 i ostatni do 15 punktów. W pierwszym z nich od początku przeważał Developres SkyRes Rzeszów.

P

GE Skra Bełchatów przegrała w hali Energia w Bełchatowie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 1:3. Mecz sparingowy czołowych drużyn PlusLigi był elementem przygotowań przed zbliżającym się sezonem.

W sobotę obie drużyny zmierzą się ponownie w Warszawie.W pierwszym secie PGE Skra grała mało skutecznie. Brakowało dobrej postawy Milada Ebadipoura, ale w ataku dużo lepiej radził sobie Dusan Petković.

Na przestrzeni seta goście utrzymywali przewagę, choć sporo było błędów w polu serwisowym. W końcówce PGE Skra zbliżyła się do rywali, to jednak minimalnie uległa warszawianom (23:25).

W drugiej partii PGE Skra zagrała minimalnie skuteczniej od Vervy, chociaż set miał podobny przebieg. Warto zauważyć dobre liczby Milana Kati