X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

A

sseco Resovia zakończyła już sezon. Nastał czas sfinalizowania kolejnej już rewolucji kadrowej. Rzeszowski klub nie odkrył do tej pory żadnych kart, ale generalnie wiadomo, kto zostanie, kto może przyjść. Nowym nazwiskiem, wymienianym w kontekście 7. ekipy PlusLigi jest kanadyjski przyjmujący Steven Marshall.


Na celowniku szefów Asseco Resovii miał znajdować się Facundo Conte, reprezentant Argentyny, grający na pozycji przyjmującego, który od sezonu 2018/2019 występuje w brazylijskiej drużynie Funvic Taubaté.


Jest to bardzo dobry, ale także bardzo drogi zawodnik. Wygląda na to, że do Rzeszowa nie trafi w sezonie 2019/2020.


Obecnie coraz głośniej mówi się, że resoviaków może zasilić Steven Marshall. To też gracz występujący na pozycji przyjmującego, reprezentant Kanady. Ten mierzący 193 cm siatkarz, urodzony 23 listopada 1989 w Abbotsford, od sezonu 2018/2019 występuje w tureckiej Efeler Ligi, w drużynie İnegöl Belediyesi.


Przeczytaj również ...'Czasami lubię założyć szpilki' mówi Jovana Brakocević.


Marshall grał już w PlusLidze. Mianowicie w sezonie 2014/2015 reprezentował barwy Transferu Bydgoszcz. Następnie grał w niemieckim SVG Lueneburg. W latach 2016-2018 razem z ekipą Berlin Recycling Volleys dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec.


Przeczytaj również ...Syn marnotrawny powraca ! Zagra w Asseco Resovii Rzeszów.


Ma na swoim koncie także sukcesy z reprezentacją Kanady. W 2017 roku wybrany został najlepszym przyjmującym Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Resovia potrzebuje przyjmujących, bo na liście zawodników, którzy odejdą znajdują się Mateusz Mika i Thibault Rossard. Czy nowym graczem resoviaków będzie Marshall, przekonamy wkrótce.

PZPS, Volley-World
Volley-World , Nadesłał : Informacja własna , Redaktor artykułu : Jacek Kool


Dodał/a Jacek Kool

Nasza portal oferuje ponad 11 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 2

Komentarze 2

Reska

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


D

awid Murek dołączył do sztabu szkoleniowego ekipy #Volley Wrocław. Znakomity niegdyś zawodnik będzie asystentem pierwszego szkoleniowca Wojciecha Kurczyńskiego.


Sezon 2020/2021 będzie dla Murka wielkim powrotem do siatkówki. Nie zobaczymy go jednak na boisku, a na ławce trenerskiej zespołu z Wrocławia. W składzie drużyny występuje jego córka Natalia.


- Otrzymałem dobrą propozycję ze strony władz klubu. Długo się nie zastanawiałem. Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny - powiedział Murek.


Prezes #Volley Wrocław jest bardzo zadowolony, że udało się sfinalizować transfer. - ProponoM

istrz świata z 2014 roku, zdobywca z Treflem Gdańsk wszystkich klubowych sukcesów, jeden z najpopularniejszych polskich siatkarzy Mateusz Mika w sezonie 2020/2021 ponownie będzie reprezentował żółto-czarne barwy. Przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem.


Mateusz Mika nie ukrywa radości z powrotu do Gdańska. Świetnie się tutaj czuje, już przygotowuje się fizycznie do kolejnego sezonu i chce być częścią drużyny trenera Michała Winiarskiego.


- Bardzo się cieszę, że dla mnie ponownie nastał czas na Gdańsk. To miasto jest dla mnie drugim domem, świetnie mi się tutaj żyje, a z samym klubem jestem naprawdę mocno związany. Nie mogę się już także doczekać pierwszych treningów z Michałem Winiarskim.
M

istrz Świata 2018 oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. W PlusLidze rozegrał 169 spotkań, w których zdobył aż 1971 punktów. Damian Schulz przez najbliższe dwa sezony będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn!


Damian Schulz urodził się 26 lutego 1990 roku w Lęborku. Jego pierwszym zawodowym klubem był Joker Piła (2011-2012). W kolejnych latach reprezentował barwy AZS UWM Poznań (2012-2013) i KPS Siedlce (2013-2014).


Debiut na PlusLigowych parkietach nastąpił w 2014 roku, kiedy to atakujący bronił barw Lotosu Trefla Gdańsk. Wraz z klubem znad Morza, Schulz dwukrotnie wywalczył Puchar Polski (2015, 2018) oraz Superpuchar Polski (2015). Na swoim koncie ma także wicemistrzostwo Polski (2015) i brązowy medal MP (2018).


Czytaj więcej