Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

N

ie milkną echa po sytuacji, która miała miejsce podczas pierwszego meczu półfinałowego między Asseco Resovią Rzeszów a Jastrzębskim Węglem.

W trakcie spotkania jeden z rzeszowskich kibiców, zaczął atakować słownie siatkarza gości – Jurija Gladyra.

W obronie swojego kolegi z drużyny stanęli inni zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Klub z Jastrzębia-Zdroju wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym potępia wszelkie przejawy agresji ze strony kibiców.

– Tego typu zachowania są przez nas nieakceptowalne i apelujemy o ich

Z

racji, że siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała oraz Grotu Budowlanych Łódź do piątkowego meczu przystępowały mając po jednym zwycięstwie na koncie, było jasne, że starcie nie wyłoni brązowych medalistek mistrzostw Polski.

Gospodynie wykonały jednak duży krok w kierunku ukończenia sezonu w Tauron Lidze na trzeciej pozycji, ponieważ wygrały 3:1 i potrzebują już tylko jednej wygranej, by przypieczętować sukces, jakim byłby powrót na podium mistrzostw kraju po kilkunastu latach przerwy.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce

B

ogdanka LUK Lublin o krok od pierwszego w historii klubu występu w europejskich pucharach. W pierwszym meczu o piąte miejsce siatkarskiej PlusLigi przed własną publicznością zdominowała Trefl Gdańsk, wygrywając w trzech dość krótkich setach.

Jeśli w rewanżu w Trójmieście wygra co najmniej dwa sety, wywalczy sobie kwalifikację do Pucharu Challenge. W nim powinna występować już z Wilfredo Leonem w składzie.

W tym sezonie polskie zespoły zdominowały europejskie puchary. Projekt Warszawa udowodnił, że warto starać się nawet w Pucharze Challenge - wywalczył go po kapitalnym dwumeczu z Mint Vero Volley Monza.