X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

#V

olleyWrocław pokonała DPD Legionovię Legionowo 3:0 (25:23, 25:15, 25:20) w meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Spotkanie wyjątkowo rozgrywane było w Twardogórze. MVP została wybrana Natalia Murek.

W poprzedniej kolejce wrocławianki odniosły ważne zwycięstwo za trzy punkty, dzięki czemu awansowały na 10. miejsce w tabeli LSK. W dobrym stylu udało im się wtedy pokonać KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Już w niedzielę miały kolejną okazję na zwycięstwo i ją wykorzystały. Przeciwnikiem wrocławianek był zespół z Legionowa. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej górą były podopieczne trenera Marka Solarewicza, które wygrały 3:2.

Pierwsza partia spotkania była wyrównana 3:3 i 4:4. W dalszej części na prowadzenie wysunęły się siatkarki gości 10:6. W ataku bardzo dobrze spisywała się Krystyna Kicka. Wrocławianki nie poddawały się i doprowadziły do remisu 11:11. Serią dobrych zagrywek popisała się Natalia Gajewska. W dalszej części drużyna z Legionowa prowadziła nieznacznie 17:16 i 20:19. W końcówce emocji nie brakowało, bo zespół z Wrocławia doprowadził do remisu 21:21. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły gospodynie 25:23. W ostatniej akcji Gajewska zapisała na swoim koncie punktowy blok.

#VolleyWrocław poszedł za ciosem w kolejnym secie. Szybko narzucił rywalkom swój rytm gry 9:5. W szeregach wrocławskiej drużyny wszystkie elementy funkcjonowały bardzo dobrze - od zagrywki przez przyjęcie, blok, a na ataku kończąc 10:5 i 15:10. Ręki w ataku nie wstrzymywała Natalia Murek oraz Anna Łozowska 18:13 i 23:15. Siatkarki DPD Legionovii nie miały praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę z gospodyniami. W ostatniej akcji tej partii w aut zaatakowała Krystyna Kicka 15:25.

Trzeci set początkowo był rozgrywany pod kontrolą podopiecznych Piotra Olenderka, które objęły prowadzenie 12:6. Zawodniczki #VolleyWrocław nie miały zamiaru się poddać i punkt po punkcie zaczęły odrabiać straty 10:12 i 14:14.

Od tego momentu to wrocławianki przejęły inicjatywę na parkiecie 20:17. Gospodynie do końca seta utrzymały równy rytm gry i pewnie zwyciężyły 25:20, dopisując do swojego konta cenne trzy punkty.