Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

S

iatkarze Asseco Resovii w pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski przegrali w hali na Podpromiu z Projektem Warszawa 0:3. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Drugie spotkanie rozegrane zostanie w piątek o 20.30 w Warszawie.

Obie drużyny musiały pozbierać się po boleśnie przegranych półfinałach PlusLigi, choć porażki przyszły w zupełnie inny sposób. Projekt w rywalizacji z Aluronem CMC Wartą Zawiercie ugrał tylko seta.Asseco Resovia była o włos od wyeliminowania Jastrzębskiego Węgla. Szybciej pozbierali się siatkarze z Warszawy. W ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie Resovia nie wygrała choćby jednej partii.

istrzowie Polski w połowie drogi do obrony tytułu. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pierwszym spotkaniu finałowym PlusLigi zaskoczyli rywali na ich terenie.

Napędzani kapitalną grą Norberta Hubera jastrzębianie w trzech setach ograli Aluron CMC Wartę Zawiercie. W idealnym momencie przełamali niechlubną serię w meczach z zawiercianami. Gra o tytuł toczy się do dwóch zwycięstw, rozstrzygnie się w Jastrzębiu-Zdroju.

Aluron CMC Warta Zawiercie to finałowy debiutant. Jastrzębski Węgiel - jeden z najbardziej "otrzaskanych" w finałowych bojach polskich zespołów, obrońca tytułu mistrza Polski.

<

S

iatkarki Grupy Azoty Chemika Police wygrały dwa pierwsze finałowe mecze z PGE Rysicami Rzeszów, dzięki czemu w piątkowy wieczór stanęły przed szansą przypieczętowania mistrzostwa Polski.

Wprawdzie lepiej zaczęły rywalki, bo podopieczne Stepnhane'a Antigi wygrały pierwszego seta, ale kolejne partie należały już do gospodyń, które wygrały 3:1 i wygrały rozgrywki w Tauron Lidze w sezonie 2023/2024.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej Tauron Ligi i w ćwierćfinale trafiły na siódme w stawce zawodniczki UNI