X

Już zmykasz ? Sprawdź jeszcze to.

Artykuł

U

Dwa mecze towarzyskie z Belgami w Szczecinie - we wtorek i środę - będą ostatnim sprawdzianami formy polskich siatkarzy przed rozpoczynającymi się w niedzielę mistrzostwami świata. Broniący tytułu Biało-Czerwoni zainaugurują występ w imprezie 12 września.


Sparingi z Belgami mają dodatkowe podteksty. Z tego kraju pochodzi trener Polaków Vital Heynen, a ekipę najbliższych rywali Biało-Czerwonych prowadzi ich były szkoleniowiec - Włoch Andrea Anastasi.


W połowie sierpnia - w ramach przygotowań do mundialu - obecni jeszcze mistrzowie globu rozegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim dwa sparingi z reprezentacją Kamerunu. Zakończyły się one ich wygraną - kolejno - 3:1 i 4:0. Następnie w ramach Memoriału Jerzego Huberta Wagnera pokonali w Krakowie Kanadę 3:0 oraz Francję i Rosję 3:2.


Po spotkaniach w Szczecinie podopieczni Heynena wrócą na krótko do domów. "Spotykamy się w sobotę w Nowym Dworze Mazowieckim na dwa treningi. Dzień później wylatujemy do Bułgarii" - powiedział rzecznik polskiej reprezentacji Mariusz Szyszko.


W Nowym Dworze Mazowieckim biało-czerwoni mieli też bardzo krótkie zgrupowanie tuż przed wylotem do Lille na turniej finałowy Ligi Narodów.


Polacy wciąż przygotowują się do MŚ w 15-osobowym składzie. Na turniej, który jest współorganizowany przez Bułgarię i Włochy, uda się drużyna złożona z 14 zawodników.


Czempionat globu potrwa od 9 do 30 września. Biało-czerwoni trafili do grupy D, w której zmierzą się z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. Pierwsze spotkanie rozegrają 12 września, a rywalem będzie reprezentacja wyspiarskiego kraju położonego na Morzu Karaibskim.

Dodał/a Jacek Kool

Nasza portal oferuje ponad 10 lat najświeższe wiadomości o piłce siatkowej , jesteśmy zawsze tam gdzie się coś podbija, gdzie walka idzie o każdy punkt, piszemy o siatkówce jak jest, nie owijamy w bawełnę.

  • 0

Komentarze 0

Twój e-mail nie będzie opublikowany.*

Wybrane kategorie

Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz


P

rzed reprezentacją Polski siatkarzy szósty turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Tym razem biało-czerwoni zagrają w Lipsku, gdzie czekają ich trzy kolejne spotkania.


Za biało-czerwonymi dwanaście spotkań Siatkarskiej Ligi Narodów, a polscy siatkarze odnieśli osiem zwycięstw i ponieśli cztery porażki.


To pozwala im plasować się na szóstym miejscu w tabeli rozgrywek. Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał natomiast skład kadry na Siatkarską Ligę Narodów 2019 w Lipsku.


Reprezentacja Polski mężczyzn na Siatkarką Ligę Narodów 2019 w Lipsku:

Atakujący : Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź, Bartosz Filipiak
Rozgrywający : Marcin Komenda, Marcin Janusz
PrzyjZ

awodniczki Chemika Police i Developresu SkyRes Rzeszów poznały rywalki w Pucharze CEV. Pierwsza z ekip zmierzy się z tureckim Galatasaray Stambuł, natomiast zespół z Podkarpacia trafił na ASPTT Miluza z Francji.


W Luksemburgu dokonano losowania Pucharu CEV siatkarek. Do końca nie było wiadomo, czy wystąpią w nim siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów.


Zespół został przydzielony pierwotnie do Pucharu Challenge, lecz zgłosił chęć uczestnictwa w Pucharze CEV. W ostatniej chwili zwolniło się miejsce w tych ostatnich rozgrywkach, co skutkowało przeniesieniem do nich rzeszowianek.


Rywalkami Chemika Police w 1/16 finału Pucharu CEV zostały zawodniczki GalatasE

nerga MKS Kalisz poinformowała o pozyskaniu kolejnej nowej zawodniczki. Po Justynie Łysiak czy Małgorzacie Jasek szeregi zespołu zdecydowała się zasilić Adela Helić. To poważne wzmocnienie kaliskiej ekipy. Serbska atakująca wraca do polskiej ligi po roku spędzonym we Francji w zespole RC Cannes.


Miniony sezon był dla Adeli Helić niezwykle udany. We francuskiej Ligue A wraz z RC Cannes sięgnęła po mistrzostwo Francji. W całych rozgrywkach serbska atakująca pokazała się z dobrej strony, zdobywając dla swojej ekipy łącznie 456 punktów.


Zawodniczka postanowiła jednak opuścić Francję i ostatecznie przenieść się do Polski. Od sezonu 2019/2020 będzie reprezentowała barwy Energi MKS Kalisz.


Mierząca 185 cm wzrostu 29-letnia siatkarka powraca zatem na par