Kategorie

Piłka siatkowa


W sporcie zdobyła wszystko co się dało. Teraz zdobyła także serce swojej wybranki. Niemiecka siatkarka plażowa Kira Walkenhorst (27 l.) to aktualna mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata (w parze z Laurą Ludwig). Jej życiową partnerką od 4 lat jest inna siatkarka Maria Kleefisch (34 l.). Kira i Maria właśnie przeżyły piękne chwile w nadbałtyckim


40 lat stuknęło mu w czerwcu. Koledzy z rocznika 1977 w większości pokończyli już kariery sportowe, zostali trenerami, menedżerami albo prezesami klubów. Tymczasem środkowy Łuczniczki Bydgoszcz Wojciech Jurkiewicz nie zawiesza butów na kołku. Ciągle ma chęć i zdrowie, by wychodzić na parkiet.W ostatnim


Mistrz świata, mistrz Europy, zwycięzca Ligi Światowej. To tylko najważniejsze osiągnięcia Pawła Zagumnego, który w środę obchodzi 40. urodziny. – Każdemu szkoleniowcowi życzę, by chociaż raz w życiu miał okazję pracować z kimś takim jak Paweł – powiedział Wojciech Góra z MKS MDK Warszawa, który trenował go w latach juniorskich.


Jak co roku także i w tym właściciele klubu postanowili wydać sexy kalendarz dla swoich kibiców i nie tylko z siatkarskimi gwiazdami w myśl zasady ,że nie tylko piłką siatkową człowiek żyje.


Kilka lat temu włodarze RC Cannes postanowili wydać pierwszy taki kalendarz z pięknymi sportsmenkami , który d


Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zaprezentowała Siatkarską Ligę Narodów, której rozgrywki zostaną zainaugurowane w 2018 roku. Będzie ona dotyczyć zarówno zmagań reprezentacji męskich, jak i żeńskich.


FIVB już wcześniej zapowiadała reformę rozgrywek, których start zaplanowano na przys


To już pewne! Mistrzostwa Europy w siatkówce w 2019 roku zorganizuje aż osiem krajów, dzięki czemu polskie reprezentacje nie muszą walczyć o awans do tych imprez w eliminacjach. Zarówno polskie siatkarki, jak i polscy siatkarze nie spisali się najlepiej w poprzednich mistrzostwach, ale zmiana przepisów znacznie ułatwi im życie.Jest o głowę albo i dwie niższy od większości kolegów na parkiecie. Nie ma to jednak żadnego znaczenia. Taichiro Koga (28 l.), reprezentant Japonii w siatkówce, efektownie zadebiutował w naszej lidze, stając się pierwszym w historii graczem z Kraju Kwitnącej Wiśni w Polsce.


555


Do letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku, które odbędą się w Tokio, jeszcze dużo czasu. Światowa federacja siatkówki już teraz podała prawdopodobny plan kwalifikacji na ten turniej. Projekt czeka na akceptację Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jeśli zostanie on potwierdzony, Polaków czeka ciężka droga na igrzyska.Koniec szukania zagranicznych trenerów, czas na Polaka - wyraźnie zasygnalizował Polski Związek Piłki Siatkowej, po tym jak ledwie po 4 miesiącach pracy zwolnił Włocha Ferdinando De Giorgiego (56 l.). Teraz, jak powiedział prezes Jacek Kasprzyk (55 l.), chcemy "mło

Dokładnie dwanaście lat temu, 16 września świat siatkówki stracił jednego z najlepszych młodych zawodników w historii. Świetnie zapowiadający się Arek tragicznie zginął w wypadku samochodowym.


Arkadiusz Gołaś urodził się 10 maja 1981 roku w Przasnyszu. Pierwsze siatk