Kategorie

ME kobiet

Siatkarki z Azerbejdżanu w meczu o brąz były w stanie zapisać na swoim koncie tylko premierową odsłonę. W trzech kolejnych partiach zdecydowanie lepsze były siatkarki z Turcji, które kompletnie zdeklasowały swoje rywalki zwłaszcza w trzecim i czwartym secie. Ostatnią część spotkania zawodniczki znad Bosforu wygrały aż 25:8.

Siatkarki Serbii w niedzielę zmierzą się z Holandią o złoty medal mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. W drugim półfinale Serbki w Baku pokonały Turcję 3:0 (25:17, 25:12, 25:21).

Drugi półfinał był jednostronnym pojedynkiem. Serbki w pierwszych dwóch setach zagrały niemal perfekcy

Siatkarki Holandii awansowały do finału mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. W półfinale pokonały współgospodarza turnieju – Azerki 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12). W drugim spotkaniu półfinałowym Serbia zmierzy się z Turcją

Pierwsze sety nie zapowiadały większych emocj

W ostatnim ćwierćfinale ponownie spotkały się drużyny, które grały już ze sobą w fazie grupowej – Rosjanki pokonały wtedy Turczynki 3:1. Początek meczu należał do ekipy z południa Morza Czarnego, która wyszła na prowadzenie 5:1, jednak zawodniczki Sbornej natychmiast wyrównały na 5:5. Od tej pory żadnej z drużyn nie udało się wyjść na wy

W piątek rozegrano ostatnie ćwierćfinały mistrzostw Europy siatkarek. Stawkę półfinalistek po trzysetowych pojedynkach uzupełniły Azerki i nieoczekiwanie Turczynki.

Jako pierwsze na boisko wybiegł Azerki i Niemki. Spotkanie to było dla naszych zachodnich sąsiadek okazją do rewanżu na porażkę 1:3 w faz

Reprezentacja Polski nie zagra w ćwierćfinale na mistrzostwach Europy w siatkówce kobiet. Po zaciętym boju, Polki przegrały z Turczynkami 1:3. Najbardziej szkoda drugiego seta, kiedy to nasze reprezentantki nie potrafiły skończyć dwóch piłek setowych. Turcja tym samym kontynuuje swoją przygodę na tym turnieju, a Polki wracają do domu.

Nie możemy wywierać na tę dziewczynę presji, bo to zadziała przeciwko niej - mówi "Super Expressowi" była gwiazda reprezentacji Polski siatkarek Małgorzata Glinka-Mogentale (39 l.) o Malwinie Smarzek (21 l.), która błysnęła w pierwszych meczach kadry podczas mistrzostw Europy.

Polki zagrają w środę w ba

Reprezentacja Polski siatkarek zagra z Turcją w barażu o udział w ćwierćfinale mistrzostw Europy. W ostatnim spotkaniu grupy C drużyna Turcji wygrała z Ukrainą 3:1 (25:20, 25:19, 20:25, 25:23).

Polki zajęły drugie miejsce w grupie A. Bezpośredni awans do ćwierćfinału wywalczyły Azerki, które w poniedzi

Polskie siatkarki przegrały w Baku z gospodyniami mistrzostw Europy Azerkami 0:3 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej. "Biało-Czerwone" zapewniły już sobie wcześniej awans do fazy play off, w której powalczą o miejsce w najlepszej "ósemce".

Podopieczne Jacka Nawrockiego

Polskie siatkarki wygrały drugi mecz na mistrzostwach Europy. W spotkaniu z Węgierkami Biało-Czerwone pokonały 3:1 Węgierki.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Węgierki, które od razu odskoczyły na cztery punkty. Pogoń za wynikiem trwała dość długo i remis pojawił się na tablicy dopiero przy stanie 13:13. Na