"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Rosjanie rozjechali Belgów i zagrają o złoto.
Dodał- Admin -:   03-09-17 01:05:02 - ME mężczyzn - 1/52/53/54/55/5

Drugi półfinał LOTTO Eurovolley rozpoczął się od prowadzenia reprezentacji Rosji (4:0). W pierwszej części seta Rosjanie dominowali w każdym elemencie (8:2). Dobrą passę Rosjan przełamał Tomas Rousseaux (8:3). W kolejnych akcjach gra toczyła się pod dyktando Rosjan. Świetnie w ataku radzili sobie Dimitrii Volkov oraz Maxim Mikhailov (16:9). Tuż po drugiej przerwie technicznej dwoma asami serwisowymi popisał się Mikhailov (18:9). Po kolejnym błędzie w ataku swoich podopiecznych (19:9) o czas poprosił Vital Heynen. Trener reprezentacji Belgii próbował rotować składem, jednak nie poprawiło to gry jego podopiecznych. Reprezentacja Rosji dominowała od pierwszej piłki i pewnie wygrała pierwszego seta (25:14).

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany (6:5). Do gry w ataku włączył się Bram Van Der Dreis oraz Sam Deroo (7:6). Po pierwszej przerwie technicznej Rosjanie wyraźnie wzmocnili zagrywkę i wyszli na czteropunktowe prowadzenie (10:6). Na drugiej przerwie technicznej przewaga Rosjan wzrosła do sześciu punktów (16:10). Podwójny blok reprezentacji Belgii zatrzymał na lewym skrzydle Egora Kliukę, a chwilę później pojedynczym blokiem popisał się Simon Van De Voorde (17:13). W porównaniu do pierwszej partii gra reprezentacji Belgii zdecydowanie się poprawiła, jednak nie wystarczyło to na dobrze grających od początku Rosjan. Pewne ataki i mocna zagrywka dała Rosjanom zwycięstwo w drugim secie (25:17).

Po 10 minutowej przerwie w grze Belgów niewiele się zmieniło. Już od początku trzeciej partii popełniali błędy w ataku, natomiast Rosjanie wykorzystywali wszystkie potknięcia rywali (5:1). Dobrze w ataku po stronie Belgów radził sobie Tomas Rousseaux oraz Gert Van Valle (10:7). Nie starczyło to jednak na dobrze i pewnie grających Rosjan (20:11). Dwa asy serwisowe Van Valle skłoniły trenera Szlapnikowa do wzięcia pierwszego czasu (22:14). Pewne zwycięstwo Rosjan i awans do niedzielnego finału przypieczętował Egor Kliuka atakiem z lewego skrzydła (25:17)

Rosja zagra o złoto.  (Reprezentacja Rosji mężczyzn).