"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Mamy pierwszego finalistę. To rewelacja turnieju Niemcy !
Dodał- Admin -:   02-09-17 20:35:13 - ME mężczyzn - 1/52/53/54/55/5

Serbowie byli faworytami. – Kiedy gramy z odpowiednią agresją i koncentracją, to nikt nie jest w stanie nas pokonać – mówił po awansie do półfinału ich trener Nikola Grbić. Przez dwa pierwsze sety jego słowa się spełniały. Uros Kovacević szalał w ataku, a w drugiej partii rozbili Niemców do 15.

Najwyraźniej poczuli się jednak zbyt pewnie i znów spełniła się stara, siatkarska prawda. W trzecim secie to oni byli tłem dla Gyeorgy Grozera i spółki. Przegrali do 18, czwartego na przewagi, a gre nerwów w hat-tricku wygrali Niemcy. Tym samym trzecia na tych mistrzostwa sensacja stała się faktem. Po odpadnięciu Polski i Francji faworyci do finału będą walczyć tylko o brąz.

A status speca od mistrzostw Europy potwierdził Andrea Giani. Dwa lata temu zdobył sensacyjne srebro ze Słowenią. Teraz w Polsce zapewnił Niemcom pierwszy medal ME w historii. Ich rywalem w niedzielę będzie lepszy z pary Rosja – Belgia. Finał zaplanowany jest na 20:30. Mecz o brąz – na 17:30.

Niemcy odprawili Serbia.  (Reprezentacja Niemiec mężczyzn).