"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Niemcy rewelacją turnieju odprawili Czechów.
Dodał- Admin -:   31-08-17 21:17:12 - ME mężczyzn - 1/52/53/54/55/5


         Mecz pomiędzy Czechami a Niemcami rozpoczął się od prowadzenia środowych pogromców Francji (7:5). Mniej więcej w połowie seta Georg Grozer (który ostatecznie zdobył 9 punktów) całkowicie przejął kontrolę na boisku i dał swojemu zespołowi prowadzenie (16:14). Choć w końcówce wrócił Michalek, to nie zmieniło to obrazu gry Czechów. Set zakończyły dobre akcje Fromma oraz błędy naszych południowych sąsiadów (25:22).

         Budowanie przewagi w kolejnej partii Czesi rozpoczęli od wzmocnienia serwisu i wykorzystywania słabości Fromma w przyjęciu (10:6). Niemcy starali się odrobić straty dzięki postawieniu w ataku na Denisa Kaliberdę, lecz zagrywka Beera i błędy własne podopiecznych Andrei Gianiego dały Czechom pięć punktów zapasu na drugiej przerwie technicznej. Zdobycz powiększyli dzięki atakom Fingera i Dzavoronoka (21:15). Ostatecznie wygrali 25:16.

         Początek kolejnej partii był bardziej wyrównany – Niemcy lepiej radzili sobie w obronie, choć nadal nie byli w stanie zaatakować piłki nieco mocniej (6:8). Ich sytuacja ponownie stała się trudniejsza w momencie, gdy zaczęli popełniać niewymuszone błędy w polu serwisowym i na siatce. Po jej drugiej stronie gra Czechów z każdą chwilą się nakręcała (12:9) i blokami zatrzymał ją dopiero Bohme (16:16). W końcówce różnicę zrobił jednak Grozer, dzięki któremu Niemcy wygrali kolejną partię (25:23).

         Wygrana ostatnia faza seta podbudowała zespół trenera Gianiego – drużyna nie pozwalała sobie na przestoje w polu serwisowym. Na wyraźne prowadzenie wyszła jednak dopiero po remisie 17:17, kiedy taktycznymi kiwkami popisał się Kaliberda. Jego późniejszy as oraz blok Bohme na Dzavoronoku dały Niemcom przewagę 23:19, której nie wypuścili już z rąk (25:20).

Niemcy odprawili Czechów.  (Reprezentacja Niemiec mężczyzn).
Tagi:   #Eurovolley, #Niemcy, #Czechy, .


Wynik meczu :

Niemcy   -   Czechy   3:1   (25:22, 16:25, 25:23, 25:20)

Niemcy: Fromm, Kaliberda, Andrei, Grozer, Kampa, Krick,  Zenger  (libero)  oraz Schott, Boehmem Hirsch, Zimmermann. -   trener   Andrea Giani .

Czechy: Beer, Dzavoronok, Finger, Mach, Janouch, Michalek,  Kovacić   (libero)  oraz Hadrava, Galabov, Zajicek. -  trener   Michal Nekola .
Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane