"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Jak po grudzie ale w trzech setach pokonujemy Finlandię.
Dodał- Admin -:   26-08-17 23:57:21 - ME mężczyzn - 1/52/53/54/55/5

Niestety gospodarze ME zaczęli mecz bardzo źle. Kurek i Bieniek zepsuli zagrywkę, Konarski nadział się na blok i Finowie szybko odskoczyli na cztery punkty (2:6). Taka sama różnica dzieliła oba zespoły na pierwszej przerwie technicznej. W pierwszej fazie spotkania dużo kłopotów sprawiał Ojansivu, który niemal każdy swój atak zamieniał na punkt.

Rywale długo utrzymywali swoją przewagę. Gdy Krastins obił ręce naszych blokujących, zrobiło się 13:17. Na szczęście później rozpoczął się prawdziwy pościg Biało-Czerwonych. Świetnie zaczął serwować Bartosz Kurek, swoje robił też Kubiak, który najpierw kapitalnie zaatakował z drugiej linii, a tuż po tej sytuacji zatrzymał Ojansivu. Dzięki temu faworyci doprowadzili do remisu (18:18). Końcówka dostarczyła kibicom wielkich emocji, obie drużyny co chwilę wychodziły na nieznaczne prowadzenie. Ostatnie słowo w tym secie należało do podopiecznych De Giorgiego. Finowie dotknęli siatki, a w decydującej akcji Michała Kubiak sprytnie zaserwował, całkowicie myląc rywali. Polacy wygrali 25:23.

Po krótkiej przerwie poprawiliśmy swoją grę. Odblokował się Dawid Konarski, który wreszcie zaczął zapewniać nam punkty. Wyróżniał się też Lemański. Tym razem Biało-Czerwoni od początku objęli prowadzenie, a Finowie musieli gonić. W ekipie rywali pojawił się problem z przyjęciem, co przekładało się na rezultat.

Po drugiej przerwie technicznej (16:13) w grze naszych siatkarzy coś się zacięło. Seppanen przełamał ręce blokujących, Ojansivu skończył akcję z prawego skrzydła, Kubiak przegrał walkę na siatce i to ekipa Tuomasa Sammelvuo wyszła na prowadzenie (18:17). Wszystko wskazywało na to, że kibiców czeka kolejny horror. W kluczowej fazie odsłony zawodnicy De Giorgiego znów wrzucili wyższy bieg. Przy stanie 20:20 zdobyli cztery punkty z rzędu. Zepsuli pierwszą piłkę setową, ale później Ojansivu zaryzykował w polu serwisowym i pomylił się, grzebiąc nadzieje swojej drużyny na odrobienie strat. Tym razem Polacy zwyciężyli do dwudziestu jeden.

Trzeci set był na początku bardzo wyrównany, drużyny grały punkt za punkt. W naszej ekipie dobrze zaczęła funkcjonować zagrywka i dzięki temu zdołaliśmy odskoczyć na trzy "oczka" (12:9). W kluczowych momentach faworyci cały czas trzymali przeciwnika na dystans i nie dali się już dogonić. Polacy wygrali seta 25:19 i cały mecz 3:0.

Pierwsze zwycięstwo Polaków.  (Reprezentacja Polski mężczyzn).