"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Niemcy czarnym koniem ? Pokonali Włochów w pięknej walce.
Dodał- Admin -:   26-08-17 10:37:04 - ME mężczyzn - 1/52/53/54/55/5

Początek partii to niezwykle mocne zbicia zawodników obu ekip. Ani Niemcy, ani Włosi nie mieli praktycznie okazji, by popisać się kontratakiem. Nie było praktycznie przedłuzonych akcji. Wrażenie mogły jednak robić mocne zbicia Grozera czy też Lanzy (13:13, 16:15). Końcówka partii to atomowe wygrywające zagrywki (Antonov, Kaliberda) oraz mądre ataki Christiana Fromma i Denysa Kaliberdy. Partię zakończył punktową zagrywką Simon Hirsch (25:22).

W drugim secie obie ekipy wciąż nie zwalniały ręki. Swoje pięć minut miał Filippo Lanza, który efektownym zbiciem i zagrywką dał dwupunktowe prowadzenie swojej ekipie. Niemcy, jednak dzisiejszego wieczoru nie mieli problemu z niwelowaniem takich małych przewag. Wynik partii znów oscylował wokół remisu. Drużyny nie potrafiły utrzymać na dłużej nawet dwu punktowych przewag (15:16, 17:17). Końcówka partii należała do Włochów, a dokładniej mówiąc do Luki Vettoriego. Jego ataki i blok (do spółki z Mateo Piano) pozwoliły spokojnie Italii wygrać tego seta i wyrównac stan meczu (21:25).

Włosi postanowili nie czekać ze zdobyciem prowadzenia. Mocne zbicia Lanzy i Vettoriego oraz skuteczne kontrataki pozwoliły im spełnić marzenia o wysokim prowadzeniu w poczatkowej fazie seta (4:8). Niemcy nie potrafili przełamać grających coraz lepiej rywali. W odrabianiu strat nie pomagały im pojawiające się coraz częściej błędy oraz zagrywka, która nie robiła już Włochom tyle krzywdy, co przedtem (14:17). Niemcom na chwilę udało się zbliżyć do rywali, ale wtedy znów o sobie dał znać Lanza. Jego zagrywki wydatnie pomogły kolegom z kadry zdobyć potrzebne do wygranej punkty (19:25).

W czwartej partii widać było, że zawodnicy obu ekip nie mają już tyle sił, co wcześniej. Było o wiele więcej przedłużonych akcji, błędów. Efektownymi zagrywkami popisywali się liderzy swoich ekip Lanza oraz Grozer (8:7). Chwila dekoncentracji kosztowała Włochów stratę kilku punktów z rzędu. Pomogła też bardziej urozmaicona gra Niemców, którzy znów częściej zaczeli korzystać ze środkowych bloku (15:10, 16:12). Rozkręceni Niemcy nie dali się zatrzymać. Zwłaszcza, że co chwilę petardę we włoskie boisko posyłał George Grozer (25:19).

Niemcy nie zwalniali tempa w tie-breaku. Niezwykle chętny do gry był Grozer, który domagał się piłek od swojego rozgrywającego. I nie zawodził jego, ani innych kolegów z drużyny trafiając raz za razem z prawego skrzydła. A Włosi nie pomagali sobie słabą zagrywką (11:7). Niemcy nie popełniali praktycznie błędów. A jeśli już im się one przydarzały, nie miały większych konsekwencji (15:8).

Niemcy pokonali Włochów.  (Reprezentacja Niemiec mężczyzn).