"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Falstart Polaków , nie tak miało być , styl fatalny.
Dodał- Admin -:   24-08-17 23:17:41 - ME mężczyzn - 1/52/53/54/55/5

Spotkanie rozpoczęło się od asa serwisowego Bartosza Kurka (1:0). Kiedy polski przyjmujący wykorzystał kontrę, tablica wskazywała wynik 3:1. Błąd gości w rozegraniu dał Bartłomiejowi Lemańskiemu możliwość bloku (5:2). Świetne serwisy Urosa Kovacevicia sprawiły Polakom sporo problemów, a rywale doprowadzili do remisu (8:5, 8:8). W dalszej fazie seta Serbowie osiągnęli dwupunktową zaliczkę (9:11), która co chwilę znikała i znów się pojawiała (11:11, 11:13, 14:14, 14:16). Po drugiej przerwie technicznej podopieczni Nikoli Grbicia powiększali stopniowo swoją przewagę, więc o drugi czas musiał prosić trener biało-czerwonych (14:17, 16:20). W decydującej części seta goście popełnili kilka błędów (18:23, 21:23), ale premierową partię zakończył Nemanja Petrić (22:25).

Na początku drugiej odsłony Polacy wypracowali sobie dwa "oczka" zaliczki (3:1). Blok na Nemanji Petriciu dał naszemu zespołowi prowadzenie 5:2, jednak rywale szybko odrobili straty (5:4). Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze zeszli przy stanie 8:5. Po wznowieniu gry Serbowie grali twardo w obronie i wykorzystywali kontry (10:10). Autowy atak Dawida Konarskiego i blok na tym zawodniku spowodowały, że to rywale odskoczyli na dwa punkty (12:14). Po asie serwisowym Bartłomieja Lemańskiego znów był remis (15:15). Po drugiej regulaminowej przerwie Serbowie powrócili do dwupunktowego prowadzenia (15:17), które utrzymywali w dalszej części (21:23). Drugi set zakończył się udanym blokiem gości na Dawidzie Konarskim (22:25).

Trzeci set od początku nie toczył się po myśli biało-czerwonych. Nasi siatkarze byli nieskuteczni w ataku, a swoje szanse bezwzględnie wykorzystywali rywale (3:2, 3:5). Pierwsza przerwa techniczna rozpoczęła się po udanym ataku Nemanji Petricia (7:8). Kiedy błąd w przyjęciu popełnili gospodarze, o czas poprosił Ferdinando de Giorgi (10:13). Na niewiele się to jednak zdało, bo kolejna zagrywka wpadła w polskie boisko (10:14). Druga przerwa techniczna miała miejsce przy stanie 11:16. Fantastyczną zmianę dał Łukasz Kaczmarek, który kompleksów zagrywał i bezbłędnie atakował (18:18). Serbowie nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i "podkręcili tempo" w zagrywce (18:20). W końcówce Polacy nie potrafili już zniwelować strat (20:23). Spotkanie na PGE Narodowym zakończył blok na Michale Kubiaku (20:25).

Nie tak miałłó być nie tak.  (Reprezentacja Polski mężczyzn).