"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Na inauguracje Rosja deklasuje Bułgarię.
Dodał- Admin -:   24-08-17 19:34:30 - ME mężczyzn - 1/52/53/54/55/5

Rosjanie niemal za każdym razem są w gronie faworytów wielkich turniejów. Nie inaczej jest tym razem. Od samego początku widać, że Sborna będzie się liczyła w rozgrywce o najwyższą stawkę.

Pierwszy set meczu z Bułgarią, a właściwie jego początek, pokazał, jak dobrze przygotowani do mistrzostw Europy są zawodnicy Siergieja Szlapnikowa. Dmitrij Wołkow i Maksim Michajłow nie mieli litości dla rywali, skutecznie punktowali i na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:3. Rosjanie nie zdołali jednak utrzymać takiej koncentracji i skuteczności przez całą partię. Bułgarzy wstali po pierwszym knockdownie, otrzepali się i zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do stanu 14:15, co oznaczało, że losy tego seta jeszcze nie są rozstrzygnięte.

Podopieczni Płamena Konstantinowa zapomnieli o tremie, coraz częściej mijali rosyjski mur i nawet wyszli na prowadzenie 20:19 po ataku Cwetana Sokołowa. W końcówce grę ofensywną Bułgarów trzymał Rozalin Penczew, jednak pomylił się przy stanie 23:24, a potem Georgi Bratojew nieczysto odbił piłkę, prezentując punkt i wygraną partię rywalom.

Drugi set również zaczął się kapitalnie dla Rosjan. Sborna snowu wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, ale tym razem grała o wiele bardziej spokojnie, nie pozwalając przeciwnikom zbliżyć się na dystans, który pozwoliłby im uwierzyć w możliwość doprowadzenia do remisu. Pełna kontrola, na koniec skuteczny blok na Nikołaju Penczewie - 25:20 i 2:0 w setach.

Bułgaria wyciągnęła wnioski i nie przespała początku trzeciego seta. Na niewiele się to zdało, bo oprócz tego, że prawie do końca szła punkt za punkt z faworytem, to w końcówce pękła. Od stanu 14:14 Rosjanie zdobyli trzy punkty z rzędu i zbliżyli się do wygranej w całym meczu. Już tego nie wypuścili, a ostatnie dwa punkty zdobyli blokiem. Najpierw skutecznie zatrzymywał rywala Jurij Biereżko, a potem Siergiej Grankin.

Rosja potwierdza wysoką formę , rozbija Bułgarię na poczatek 3:0.  (Reprezentacja Rosji mężczyzn).