"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Mateusz Bieniek kontuzjowany! Ależ pech tuż przed ME.
Dodał- Admin -:   20-08-17 21:37:13 - Kadra Polski mężczyzn - 1/52/53/54/55/5


         Jak przekazał w niedzielny wieczór Polski Związek Piłki Siatkowej, Mateusz Bieniek, środkowy reprezentacji Polski znajdujący się w ścisłym składzie na mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn doznał urazu, który uniemożliwia mu obecnie udział w zajęciach treningowych.         Jak wyczerpująco informuje Jan Sokal, lekarz kadry narodowej: – Nastąpiło uszkodzenie drugiego stopnia więzadła skokowo-strzałkowego przedniego, uszkodzenie mięśnia prostownika długiego palców i troczka prostowników. Uraz jest bolesny, Mateusz porusza się samodzielnie. Najbliższe 48 godzin przybliży nas do decyzji o jego występie na mistrzostwach. Trwa rehabilitacja w Spale.

         Siatkarz Zaksy Kędzierzyn-Koźle na początku sezonu 2015 przebojem wdarł się do drużyny narodowej, w której zagrał po raz pierwszy w Lidze Światowej z Rosją w Gdańsku (3:1 i 3:2). Od tego dwumeczu Bieniek stał się kluczowym siatkarzem kadry Stephane'a Antigi i z Biało-Czerwonymi wywalczył m.in. brąz Pucharu Świata 2015 i zagrał na igrzyskach w Rio. Również od początku kadencji Ferdinando De Giorgiego jest filarem drużyny narodowej.

         W związku z kontuzją Bieńka sztab szkoleniowy reprezentacji podjął decyzję o włączeniu do zajęć treningowych Andrzeja Wrony, który pojawi się w Spale w poniedziałek. Siatkarz Onico Warszawa być może zastąpi Bieńka w składzie Biało-Czerwonych na ME.

         Ostateczny skład reprezentacji Polski na EuroVolley może zatem ulec zmianie i najprawdopodobniej podany zostanie przez Ferdinado De Giorgiego podczas odprawy technicznej w środowe popołudnie.

Mateusz Bieniek kontuzjowany.  (Reprezentacja Polski mężczyzn).
Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane