"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

ME w Jurmale : Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska tuż poza podium.
Dodał- Admin -:   20-08-17 21:21:12 - Plażówka - 1/52/53/54/55/5

Kołosińska i Gruszczyńska pokazały się z bardzo dobrej strony w sobotnim ćwierćfinale, ale w kolejnym spotkaniu nie były w stanie powtórzyć równie udanego występu. Przegrały półfinał z Niemkami Nadją Glenzke i Julią Grossner 0:2 (13:21, 19:21) i przyszło im zagrać o brązowy medal ME.

O brąz podopieczne Serba Srdjana Veckova walczyły z inną niemiecką parą - Julią Sude i Chantal Laboureur. Polki stoczyły bardzo wyrównany bój z Niemkami, w pierwszej partii szły łeb w łeb z przeciwniczkami, by odskoczyć w końcówce i wygrać seta 21:17. W drugiej partii nasza para szybko zyskała przewagę (8:5), Niemki ścigały, zyskały prowadzenie i zaczęły budować przewagę (14:11). Na szczęście po ataku Kołosińskiej zrobiło się 19:19, a chwilę później nasz zespół miał piłkę meczową (23:22). Wreszcie to Niemki dopięły swego, po akcji blokiem wygrały partię 26:24 i doprowadziły do tie-breaka.

Decydujący set rozpoczął się lepiej dla naszej pary, Kołosińska i Gruszczyńska prowadziły już 2:0, ale zaraz Niemki wyrównały (5:5), by odskoczyć na prowadzenie 9:6. Nasze siatkarki zeszły na przerwę, musiały szybko korygować grę, bo chwilę wcześniej miały medal na wyciągnięcie ręki, a teraz podium szybko im umykało. Niestety Polki zacięły się w ataku, a rywalki kontrowały skutecznie (11:6). Wreszcie Sude i Laboureur dopięły swego, Kołosińska dwa razy kropnęła w aut i gra dobiegła końca (8:15).

W porannych barażach o "16" odpadli Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) oraz Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława).

mecz o trzecie miejsce:

Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska (PL) - Julią Sude/Chantal Laboureur (NIEMCY) 1:2 (21:17, 24:26, 8:15)

Kołosińska/Gruszczyńska poza podium .   ( ME w Jurmale ).