"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

ME w Jurmale : Wygrane dwóch polskich par w barażach.
Dodał- Admin -:   18-08-17 20:14:18 - Plażówka - 1/52/53/54/55/5

         Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) pewnie poradziły sobie z Holenderkami Annemieke Driessen i Ilke Meertens 2:0 (21:6, 21:17). Po południu występujące razem pierwszy sezon Polki zmierzą się z Rosjankami Aleksandrą Moisiejewą i Jekateriną Syrcewą.

         Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) pokonali Thomasa Kunerta i Christopha Dresslera 2:0 (21:17, 21:15). Austriacy nie mieli w tej imprezie szczęścia w meczach z Polakami - w fazie grupowej spotkali się z Szałankiewiczem (Stakolo Staszów) i Rudolem (MKS Zryw-Volley Iława) oraz z Grzegorzem Fijałkiem (UKS SMS Łódź) i Michałem Brylem (RCS Czarni Radom) - oba te pojedynki także zakończyły się ich porażką.

         W 1/8 finału Kantora i Łosiaka czeka bardzo trudne zadanie - po drugiej stronie siatki staną utytułowani reprezentanci gospodarzy Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins. Choć Łotysze, którzy w 2015 roku wywalczyli złoto ME, a w latach 2013-14 stali na drugi stopniu podium, w tym sezonie radzą sobie trochę słabiej, to wciąż są jednak groźni.

         Prudel (TS Volley Rybnik) i Kujawiak (RCS Czarni Radom) nie sprostali w barażu Francuzom Maxime Thiercy'emu i Romainowi Di Giantommaso 1:2 (19:21, 21:12, 9:15). Szałankiewicz i Rudol z kolei ulegli Łotyszom Haraldsowi Regzie i Martinsowi Plavinsowi, grupowym rywalom Kantora i Łosiaka, 0:2 (20:22, 17:21).

         Fijałek z Brylem wygrali wcześniej wszystkie trzy spotkania grupowe i dzięki temu wywalczyli bezpośrednią przepustkę do "16". O ćwierćfinał walczyć będą ze Szwajcarami Nico Beelerem i Marco Krattigerem.

         Fijałek i Prudel wcześniej przez dziewięć lat grali razem i wywalczyli dwa brązowe medale czempionatu Starego Kontynentu (2013, 2016). Kołosińska z kolei stanęła na najniższym stopniu podium tej imprezy dwa lata temu w parze z Moniką Brzostek.

Kantor/Łosiak przegrywają swój awans .   ( ME w Jurmale ).
Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane