"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

MP w Mysłowicach: Kinga Kołosińska z Jagodą Gruszczyńską ze złotem.
Dodał- Admin -:   13-08-17 23:51:09 - Plażówka - 1/52/53/54/55/5

         Niedzielna rywalizacja w turnieju kobiet rozpoczęła się od meczu o brązowy medal. Po przeciwnych stronach siatki stanęły Katarzyna Kociołek/Aleksandra Gromadowska oraz Joanna Wiatr/Katarzyna Szałankiewicz. Choć premierową partię wygrały Wiatr i Szałankiewicz, to rywalkom udało się wrócić do gry. W drugim secie wyraźnie przeważały Kociołek/Gromadowska, które pewnie doprowadziły do tie-breaka. Decydującą odsłonę na swoją korzyść rozstrzygnęły Kociołek i Gromadowska, sięgając po brązowy medal mistrzostw Polski.

         W wielkim finale zmierzyły się Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska oraz Martyna Kłoda/Dorota Strąg. Faworytkami były reprezentantki Polski: Kołosińska/Gruszczyńska. Dla Kingi Kołosińskiej był to szósty z rzędu finał mistrzostw Polski, rok temu, gdy grała jeszcze z Moniką Brzostek, zdobyła złoty medal.

         Pierwsza partia była wyrównana, Kłoda i Strąg grały bez presji i były w stanie zagrozić faworytkom. Te w końcówce nie zawiodły i wygrały do 19. W drugim secie przewaga Kołosińskiej i Gruszczyńskiej nie podlegała dyskusji. Nasza eksportowa para zdobyła mistrzostwo Polski.

finał kobiet:

Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska (PL) - Martyna Kłoda/Dorota Strąg (AUT) 2:0 (21:19, 21:10)

o trzecie :

Katarzyna Kociołek/Aleksandra Gromadowska (PL) - Joanna Wiatr/Katarzyna Szałankiewicz (PL) 2:1 (15:21, 21:11, 15:8)Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane